Kalėdinis Advento kalendorius vaikams ir poroms – atsisiųsti

Nors Advento kalendorius paprastai skiriamas vaikų auditorijai, tačiau, pasirodo, jis gali būti puikiai adaptuotas ir poroms, vaikų neturinčioms ar turinčioms, tačiau kartais per rūpesčius mažai laiko randančioms sau (51 psl).

KALENDORIUSatsisiųsti

Apie visa tai ir dar daugiau kalbamės su šio nuostabaus edukacinio, kūrybinio ir pramoginio kalėdinio advento kalendoriaus, sulaukusio didžiulio visų susidomėjimo, kūrėja – Elena Apyniene, „Su vaikais” tinklaraščio autore:

Advento kalendorius – tai tradicija ar labiau mada?

Kai pernai ėmiausi rašyti ir kurti Advento kalendorių tinklaraščio skaitytojams, šiek tiek plačiau pasidomėjau ir apie tradicijas bei madas. Pirmieji kalendoriai buvo sugalvoti liuteronų bendruomenėje Vokietijoje. Pabrėždami, kokia svarbi krikščionims Kalėdų šventė, jie jau XIX a. sumanė išskirti Adventą.

Pirmoji tokio kalendoriaus versija buvo paprastas tvarkaraštis, kurį žmonės pritvirtindavo prie lauko durų, kad visi galėtų skaičiuoti likusį laiką iki Kalėdų. Bet vėliau prie kalendoriaus buvo pradėta dėti žibintą ar žvakę, po to stengiamasi vis kažkaip įvairiau papuošti.

Taigi Advento kalendorius gyvuoja jau porą šimtmečių ir niekada nebūna toks pat. Jis kasmet keičiasi ir atsinaujina. Ir dabar galvoju, kad ta nuolatinė kalendoriaus formos ir jo užpildymo kaita yra veikiami ir laikmečio, ir galimybių, propaguojamų vertybių ir madų.

Man tai yra būdas būti su šeima ir prasmingai leisti ilgus gruodžio vakarus, puošti namus Kalėdoms.

Kaip gimė idėja sukurti tokį advento kalendorių?

Šį kalendorių sugalvojau kurti, norėdama tinklaraščio skaitytojus įkvėpti prasmingam Kalėdų laukimui. Taip pat norėjau pateikti jau paruoštų idėjų ir išbandytų receptų skubantiems, užsiėmusiems suaugusiems. Ir dar – kad tai taptų tradicija, kurios visi laukia, kurią vaikai prisimins užaugę ir perkels tai į savas šeimas.

Kadangi jau keletą metų iš eilės panašų kalendorių turėjom namuose, žinojau, kad idėjų, minčių ir įvairių pamokėlių yra gausybė, tačiau visa tai aprėpti, atsirinkti ir vėliau dar įgyvendinti jau nebeužtenka laiko. Juolab prieškalėdinis metas apskritai pilnas šventinės skubos ir pasiruošimo.

Kurį laiką svarsčiau, kaip tai turėtų atrodyti, ir būtent toks variantas man patiko labiausiai – struktūruotas idėjų, receptų, užduočių rinkinys. Panašu, kad skaitytojams taip pat jis patinka ir tinka.

Kaip su juo žaisti, kaip įtraukti vaikus?

Kalendorius skirtas visai šeimai. Kiekviena diena turi savą užduotėlę, darbelį ir/ ar istoriją. Namuose kiekviena šeima sugalvoja, koks kalendoriaus formatas bus, kaip jis atrodys.

Tai gali būti 24 laiškai, 24 dėžutės su paslaptėlėmis ar tiek pat kojinių prie židinio. Kadangi mano sukurtame kalendoriuje yra įvairių idėjų ir kalendoriaus formai bei užpildymui, neturint minčių arba jau išbandžius ankstesniais metais vieną ar kitą, galima naudotis pateiktais pasiūlymais.

Šiemet šiek tiek patobulinau ir „judėjimą“ kalendoriuje. Galima skaityti pagal dienas arba keliauti per temas ir pasiekti rūpimas kalendoriaus vietas, receptus ar darbelius vienu paspaudimu.
Ir tuomet kasdien šeima įgyvendina kalendoriuje pateiktas užduotis. Jas galima kaitalioti vietomis, per savaitgalį padirbėti daugiau, o paprastomis dienomis – mažiau intensyviai.

Griežtų instrukcijų nėra, kiekviena šeima kalendorių įgyvendina savo tempu ir atsižvelgdama į savo galimybes. Svarbiausia, tikėti to prasmingumu.

Kai visa šeima veikia kartu, nieko specialiai ir nereikia daryti, kad vaikai susidomėtų. Ypač tai galioja patiems mažiausiems. Nes pati mintis, paslėpti užduotėlę, ieškoti per visus namus kažko skanaus ir pan. savaime įtraukia vaikus į žaidimą.

To žaismingumo ir norisi linkėti, tada atsiras kibirkštėlės akyse.

Dėkojame, Elena, už tokį didžiulį indėlį į šeimų kalėdinio laikotarpio kūrimą, šiltų santykių mezgimą ir prasmingo laiko leidimo drauge įtraukimo!

ADVENTO KALENDORIUSatsisiųsti

Share Button
0   Komentarai

Rašyti komentarą