Krikštynų laikraštukas – kaip pasidaryti patiems

Krikšto laikraštukas - kaip pasidaryti patiems

Mama Kristina savo mažylės krikštynų proga sukūrė asmeninę „Krikštukę”. Tai laikraštukas su visomis vaikučio aktualijomis, ypatingais gyvenimo momentais, šeimos tradicijomis, ritualais ir net paslaptimis. Smagu tokį pavartyti svečiams, susirinkusiems pasveikinti mažąjį krikščioniuką. Na, o laikraštukas liks puikiu vaikystės atminimu. Susikurti pačiam nėra sudėtinga, reikia tik šiek tiek vaizduotės ir atsidavimo. Kristina dalinasi patarimais, kaip padaryti jį tobulą ir nebanalų.

„Krikštynų laikraštukų ir žurnaliukų – pilnas internetas. Žmonės nesibodėdami plagijuoja, kopijuoja, o, pakeitus vardą, gimimo datą ar dar keletą asmeninių grafų, prisitaiko visa tai savo reikmėms ir naudoja kaip asmeninę šventės atributiką”, – teigia Kristina.

„Nėmėgstu plagijatų. Net ir per tas kelias dienas, likusias pasiruošimui krikštynoms, sukurpiau kažką asmeniško, alsuojančio sava istorija, o ne milijoną kartų girdėtomis nežinomo autoriaus eilėmis ar dar blogiau – gerai „nudėvėtais“ lėkštais juokeliais apie vaikų auklėjimo ypatumus.

Krikštynų laikraštukas - kaip pasidaryti patiems

Taigi, patikrinti bei pasiteisinę mano pamąstymai, apie ką rašyti krikštynų laikraštuke, kad jis taptų tikrai asmeniniu šventės atributu, yra šie:

1. Daug asmeninių nuotraukų. Nepatingėti surasti daug gražių spalvotų šeimos fotografijų, kad laikraštukas būtų spalvingas ir linksmas.
2. Šeimos atributika – daina, eilėraštis, vėliava, herbas ir ar kitas tik jūsų šeimos sukurtas „trofėjus“. Mes turime šeimos prisistatymo eilėraštį, tad jį būtiniausiai patalpinau viename puslapyje.
3. Svarbių šeimos įvykių chronologija. Aprašykite ypatingus bei jums svarbius šeimos įvykius ar tradicijas. Tegul tai būna jūsų šeimos „silva rerum“ – svečiams tikrai bus įdomu paskaityti.
4. Brolių/ sesių skiltis. Tikiu, kad tikrai rasite perliukų. Tarkim mano skiltis vadinosi „Kalba sesės“ – kiek genealių mažųjų minčių prisiminėm!
5. Įvykiai, kurie vyko tais metais, kai gimė mažylis. Čia galima atrasti tikrai įdomių dalykų bei sąsajų.
6. Dedikuokite puslapį svarbiam žmogui ar įvykiui. Gimus mūsų mažylei, po savaitės mirė senelis. Simboliška – jie tarsi pasikeitė vietomis. Bet tokia gyvenimo prasmė. Paskyrėme laikraštuko puslapį seneliui – ne graudžiai, o kaip tik, kuo šviesesniais prisiminimais išpieštą.
7. Vietoj banalių eilėraštukų paieškokite prasmingų sentencijų apie gimtį, krikštą, šeimą. Tai suteiks svorio laikraščiui.
8. Na, o pramoginei daliai „prikaišiokite“ su šeima susijusių šaradų, kryžiažodžių, „nuspalvink“ piešinėlių ir visokių kitokių linksmų užduotėlių vaikams ir ne vaikams.Tai štai, pasitelkę neribotą kūrybinę laisvę tikrai nepasiduosite pagundai ieškoti šablonų interneto platybėse!”
 
Skaitytoja
Kristina

Share Button
0   Komentarai

Rašyti komentarą