5 patarimai, kaip išrinkti gerą dovaną Bosui

Ką dovanoti bosui?

Vienas svarbiausių žmonių, lemiantis mūsų darbą, yra mūsų viršininkas. Nuo jo priklauso ne tik tai, ar gausime darbą, bet ir tai, kaip tame darbe jausimės, ko pasieksime ir ką gausime. Niekam nepaslaptis, kad geri santykiai su viršininku – neatsiejamas geros darbo atmosferos, asmeninių pasiekimų ir komforto zonos užtikrinimas. Spalio 16 diena – Boso diena, per kurią parodyti savo dėkingumą vadovui – gražus gestas. Vienas populiariausių būdų pasakyti „ačiū“ yra dovana. Išrinkti padėkos dovaną savo vadovui gali būti sudėtinga, tad Šventėsidėja.lt komanda turi jums keletą patarimų.

Pirmiausia reikėtų kartu su kolegomis apsvarstyti ir pasitarti, kokia tai galėtų būti dovana. Įsitikinkite, kad dovana nebūtų įžeidi ar netinkama, juk priešingai – ji turėtų jūsų bosui būti miela ir priminti, jog yra gerbiamas vadovas įmonėje. Taigi peteiksime keletą patarimų, kaip išrinkti tinkamą dovaną bosui.

  1. Atsižvelkite į tai, kas jam aktualu. Jūsų bosas bus dėkingas už dovaną, kuri akivaizdžiai buvo pasirinkta su tam tikra mintimi. Pagalvokite apie tai, kas domina jūsų bosą. Gal jis turi mėgstamą laisvalaikio užsiėmimą? Gal įdomų įprotį? Dovaną, kuri viršininkui apskritai nėra aktuali, tikriausiai bus priimta kaip nenuoširdus gestas.
  2. Nebrangi dovana. Renkant dovaną bosui, negalima išleisti per daug pinigų. Net jei jūsų atlyginimas yra didelis, brangi dovana boso dienos proga yra netinkamas pasirinkimas, priversiantis jūsų viršininką jaustis nepatogiai. Dovanos esmė yra išreikšti dėkingumą už gerą darbą – puikų vadovavimą, todėl nereikėtų tikėtis gauti ką nors mainais, pavyzdžiui, didesnį atlyginimą ar pakėlimą pareigose.
  3. Nedovanokite vienas. Jeigu nė vienas iš jūsų kolegų nenori padėkoti vadovui, įteikiant jam nors menkiausią smulkmeną, atsisakykite šios minties ir jūs. Jei būsite vienintelis darbuotojas įmonėje, kuris įteiks viršininkui dovaną, šis jūsų gestas bus suvoktas kaip noras įsiteikti ir sukursite nemalonią darbo aplinką sau. Esant kolegų pasipiktinimui dėl dovanos geriausia išeitis – perteikti savo geriausius linkėjimus viršininkui asmeniškai su paprastu pasveikinimu: „Su boso diena, viršininke!”
  4. Nieko per daug asmeniško. Net jei su savo viršininku esate geriausi draugai, venkite dovanų, galinčių įžeisti. Palikite nuošalyje mintis apie dovanas, kurios yra pernelyg asmeninio pobūdžio, susijusios su asmenine higiena, politika, rūbais, alkoholiu ar tabako gaminiais. Viena iš geros dovanos taisyklių yra ta, kad dovana neturi liestis su oda, tad patartina vengti net papuošalų dovanojimo. Net ir jūsų rankų darbo muilas ar vardiniai kvepalai gali sukelti neigiamas asociacijas. Tad nedovanokite nieko, kas galėtų siųsti klaidingą pranešimą.
  5. Atsargiai su humoro jausmu! Rinkdami dovaną venkite humoristinės idėjos, jei gerai nepažįstate savo viršininko ar situacijos įmonėje. Antraip, jūsų dovanotos auksinės šakės, skirtos vartyti pinigams, kad šie nepelytų, įgaus pajuokos ir įžeidimo atspalvį ir nepradžiugins vadovo, jei įmonė turi rimtų finansinių problemų ar šiuo metu dirba nuostolingai.

Dovanos Bosui - idėja raktų pakabukas "Boso raktas"

Parengė

Inga Surdokaitė

Share Button
0   Komentarai

Rašyti komentarą