Darbeliai bei dekoracijos iš druskos tešlos

Vaikams ir ne vaikams 🙂

Nauda: pramoga, laisvalaikio praleidimo būdas, dekoracijos, smulkiosios motorikos lavinimas, kūrybingumo skatinimas, vaizduotės išlaisvinimas.

Pigu: kainuos tik miltai, druska ir dažai.

Paprasta, nors minkymas šiek tiek reikalauja jėgų.

Vienos porcijos pakanka tikrai. Tačiau, kadangi dariau šią tešlą darželio vaikų grupei, tai gaminau tris. Bet liko užtektinai dar ir kitam kartui, kitiems darbeliams.

Lipdymo malonumas neišpasakytas. Ypač spalvotos tešlos. Mano vaikas net ėjo miegoti su žalios tešlos gabalu – nenorėjo skirtis.

Dekoracijos iš druskos tešlos - Velykų darbeliai

TEŠLOS SUDĖTIS:

1 stiklinė druskos (geriau smulkios)
1 stiklinė šilto/karšto vandens
2 stiklinės miltų

 

ĮRANKIAI:

Kočėlas, kietas pagrindas (kepimo skarda, pjaustymo lentelė, kartonas ar kt. padėkliukas), folija, indelis su vandeniu, teptukas, peiliukas, dantų krapštukai, česnakų spaudyklė (padaryti siūlams ilgiems), formelės, sieteliai ir viskas, kas gali palikti pėdsaką tešloje (pvz, mes naudojome ir lego kaladėles, sagas, lėlytės šukeles, karolius, flomasterių kamštelius, kurie daro labai gražias saulutes, šiaudelius skylutėms padaryt darbelio pakabinimui).

 

EIGA:

Suberti druską į šiltą vandenį. Pamaišyti, kol šiek tiek ištirps. Tiesa, visa ji neištirps –  kažkiek liks.

Palaipsniui supilti miltus ir gerai išminkyti.

Jeigu tešla dar labai lipni, dėti miltų daugiau.

Jeigu norite spalvotos tešlos, į ją galite dėti maistinius dažus, kiaušinių dažus (nuotraukose, dažyta jais, tačiau ne visi dažai gali tikti), kavą, kakavą, morkų sultis ir pan. Ir tuomet toliau minkyti, įberiant, kiek reikia, miltų. Jei naudosite maistinius ar kiaušinių dažus, rekomenduoju mūvėti pirštines, nes gali nusidažyti rankos. Vėliau išminkyta tešla jau nebetepa rankų.

Apvynioti maistine plėvele ar įdėti į plastikinį maišelį. Kelias valandas palaikyti šaldytuve, kad tešla taptų elastingesne.

Lipdyti geriausia ant kieto pagrindo, apdengto folija, nes vėliau darbelis gražiai apdžiūna ir lengviau nusiima nuo folijos. Pasibarstyti šiek tiek miltų, kad tešla neliptų prie padėkliuko, rankų ir kočėlo.

Dekoracijos iš druskos tešlos - Velykų darbeliai Dekoracijos iš druskos tešlos - Velykų darbeliai

Norėdami priklijuoti atskiras detales, reikia šiek tiek pašlapinti vandeniu su teptuku. Jeigu detalės yra pakankamai didelės, galima jas tvirtinti viena su kita įsmeigiant į pagaliukus, dantų krapštukus (taip buvo daroma rožyčių puokštelė).

Dekoracijos iš druskos tešlos - Velykų darbeliai Dekoracijos iš druskos tešlos - Velykų darbeliai

Darbelių džiovinimas paprastai užtrunka apie kelias paras, tačiau jei tešla storesnė, gali užtrukti ir ilgiau. Kartais apverskite, kad tolygiai džiūtų ir apačia. Galima, šiek tiek apdžiuvus, kitą dieną dėti džiovinimui į orkaitę su įjungtu ventiliatoriumi, palaipsniui didinant kas kelias valandas temperatūrą 50C, 75C, 100C, 125C, 150C. Jeigu darbelius dėsite iš karto nulipdžius į orkaitę, gali jie deformuotis, išsipūsti, išlinkti ar suskilti.

Jeigu tešla buvo nespalvota, nudžiuvus galima ją dažyti guašu (į juos patartina įlašinti keletą lašų PVA klijų ar lipalo – tuomet nesiteps), akriliniais dažais, nagų laku. Darant darbelį, galima detales lipdyti atskirai, o kai išdžiūsta jos, priklijuoti su klijais (tiks PVA ar lipalas).

Likusią tešlą laikyti maišeliuose šaldytuve.

Na, o iš likučių ir trupinukų galima pasigaminti margų Velykinių kiaušinukų 🙂

Dekoracijos iš druskos tešlos - Velykų darbeliai

O taip atrodo jau išdžiuvusios tešlos rožyčių puokštelė. Šiek tiek praradusi ryškias spalvas, tačiau su dažais jas būtų galima atgaivinti.

Dekoracijos iš druskos tešlos - Velykų darbeliai

Inga

Share Button
0   Komentarai

Rašyti komentarą