Darželio, mokyklos išleistuvės: idėja prisiminimų įamžinimui

Įsibėgėjęs ir šylantis pavasaris, vaikų juoko sklidini namų kiemai, po truputį pasirodančios vaikų vasaros stovyklų reklamos skelbia artėjančią mokslo metų pabaigą. Kai kuriems – netgi labai ypatingą, nes suvoki, jog šio jauno piliečio dar vienas gyvenimo etapas įveiktas. Tad norisi jį kokiu nors būdu įprasminti, paminėti, surinkti visus prisiminimus į saują ir neštis juos tolyn gyvenimo keliu.

Norime pristatyti mokyklos išleistuvėms vieną idėją, kurią įgyvendino mama Andžela savo dukrytės pradinės mokyklos baigimo proga. Mums ši idėja labai patiko, tad paprašėme, kad plačiau papasakotų apie tai ir mūsų skaitytojams duotų keletą patarimų.

„Esu labai jautri tokiems savo vaiko gyvenimo etapams, kaip darželio išleistuvės, kaip pirmoji diena mokykloje ir pirmasis pažymys, įvertinimas. Tad pradinės mokyklos baigimo šventė bei išleistuvės – tai dar viena džiugi šventė mūsų šeimos gyvenime. Liūdna tik tai, kad klasiokai, kurie per ketverius metus tapo draugai, išsiskirsto savo keliais, nežinia, ar suvesiančiais kada nors ateityje. Todėl išvydusi šią ZOOMBOOK pristatytą idėją – fotoknygą – iš karto pasiūliau visai klasei. Esu dariusi labai panašią knygelę savo vyresnėliui pati. O šie paruošti šablonai, šiek tiek pasigilinus, pažaidus programoje, leido labai greitai sukurti knygutę.

Kūrybinį procesą labai palengvino ZOOMBOOK svetainėje sudėtos gairės, kokį turinį dėti, kaip paprastai surinkti nuotraukas, tekstus iš visų klasės draugų. Kadangi vaikai jau dideli ir moka net už tėvus geriau naudotis kompiuteriais, mes padarėme dar paprasčiau – Google sistemoje jie sukūrė anketą su klausimais, kurių atsakymus liko tik nukopijuoti ir sukelti į knygos maketą.

Pasirinkome temą „Svajonės“, kad po daugel metų, atsivertus knygelę, širdį glostytų malonūs prisiminimai, kokios visų šiltos, kartais galbūt net labai ambicingos ar naivios vaikučių svajonės.

Fotoknyga - išleistuvių proga

Mes nutarėme tokias fotoknygeles daryti kiekvienam klasiokui, kad kiekvienas atmintų bendraklasius ir jų sudėtas svajones. Galima tik pamėginti įsivaizduoti, kaip smagu tokias knygas sukurti baigiant dvyliktą klasę. Auklėtojai padovanotą knygą būtų galima peržiūrėti klasės susitikimo metu po gerų dešimties metų – manau, visi smagiai pasijuoktų!

Į albumą sukėlėme visų vaikučių nuotraukas, taip pat atrinkome įamžintas įsimintiniausias akimirkas iš švenčių, kelionių, ekskursijų. Bendra klasės nuotrauka papuošėme viršelį.

 Pasinaudojome ZOOMBOOK svetainėje pasiūlytais klausimais svajonių tema:

  • Didžiausia mano svajonė…
  • Būtų nuostabu, jei gyvenčiau…
  • Jei turėčiau burtų lazdelę…

Bet galima vaikams užduoti ir kitokių klausimų, pavyzdžiui:

  • Užaugęs noriu tapti
  • Mano geriausias klasės draugas
  • Mano mėgstamiausias/nemėgstamiausias valgis mokykloje
  • Linksmas nuotykis, kurį prisimenu, mokykloje
  • Geriausia mokytoja
  • Mylimiausia pamoka
  • Ir t.t.

Knygelę dovanosime ir klasės mokytojai išleistuvių proga – bus ir jai prisiminimas, kokią nuostabią mokinių laidą ji paruošė tolimesniam gyvenimo etapui. Kas žino, gal ateity išvys kurį nors vaiką jau užaugusį televizijos ekrane ir, atsivertusi albumą, supras, jog tas vaikas pasiekė savo svajonę – tapo prezidentu!“

Share Button
0   Komentarai

Rašyti komentarą