Daržovės ant šventinio stalo

Jau kai rudens metas uždainuoja savo serenadas, mes, kas atsivalgę, kas ne, sultingų per smakrą varvančių vaisių ir uogų, atsigręžiame į daržovių traškesį. Valgome šviežias, šaldome, sandėliuojame… Viskas tvarkoje su cukinijomis, burokėliais, nu, bet tie Moliūgai… Ir kas jiems liepia augti tokiais dideliais. Prapjauni, o paskui imi galvoti, ką su kita puse daryti… Visą savaitę maitini juo savo šeimą, draugės šeimą, na, ir dar kaimynės, jeigu to gražuolio lieka. Tikra Moliūgų savaitė. Vėliau draugė pjauna ir jau ji maitina mus ir visus aplinkui.

Beje, prakalbus apie drauges… Mano viena draugė – žaliavalgiško maisto gerbėja. Niekad nebūčiau pagalvojus, kad iš daržovių, vaisių, įvairių žolių žolelių galima TIEK įvairiausių įdomybių prigaminti. Ir jos labai labai skanios.. Ne gana to, jos dar turi ir prekinę išvaizdą… ką ten išvaizdą – visą grožio amplitudę. Štai, žaliavalgiškas tortas… O jau skanumas jo – kokosinis kremas tiesiog tirpsta burnoje…

Žaliavalgiškas tortas

Taigi, mielieji, nebe reikalo ir tema apie daržoves, vaisius bei kitus jų giminaičius užvesta. Šiandien – tarptautinė vegetarų diena! Puiki diena, tiesiog geresnės galimybės pašarminti savo organizmą ir negali būti. Kuo šarmingesnė terpė mūsų organizme, tuo sveikesni ir mes. Daug apie tai nesiplėsiu – geriau įkelsiu kažkada seniai skaitytą straipsnį, kur Lietuvos vegetarų draugijos pirmininkė Ksavera Vaištarienė gražiai pasakoja apie rūgštis ir šarmus.

Na, o kad daržovės džiugintų ne tik skonio receptorius, bet ir akis, kuriomis, mes taip pat valgome, štai keletas idėjų, kaip gražiai paruošti savo šventinį vegetarinį rudeninį stalą.

Šventinis stalas Šventinis stalasDaržovių asortiDaržovių asorti

 Šventinis stalas Šventinis stalasŠventinis stalasRidikėliai - vaišių stalas

Daržovių vaišėsCukinija - vaišių stalas

Skanaus,

Inga

 

 

Share Button
0   Komentarai

Rašyti komentarą