Floristės patarimai, kaip pasipuošti Velykoms

 

Velykų floristinė kompozicija papuošimai

Velykos – pati gražiausia, ryškiausia, įspūdingiausia pavasario šventė, simbolizuojanti prisikėlimą, pasaulio ir gamtos pabudimą. Tad natūralu, kad gėlės ir kiti floristiniai ansambliai yra labiausiai tinkantys velykiniai papuošimai namams ir šventiniam stalui.

Kaip pasiruošti Velykoms, kokiomis dekoracijomis sušildyti šventinį stalą, į pagalbą ateina ir į jūsų klausimus atsako įvairius mokymus, taip pat ir floristikos kursus, organizuojančios įstaigos „Žinių gausa” floristė.

Kokie papuošimai ir dekoracijos labiausiai tinkami Velykoms?

Puošiant namus velykinėmis floristinėmis kompozicijomis, siūlome akcentuoti išeinančios žiemos ir žydinčio pavasario kontrastą. Todėl velykinių kompozicijų pagrindas gali būti pagamintas iš kerplėšų, sausų šakų, žievės, sausos žolės, skeletuotų lapų, apsamanojusių kelmelių, rąstelio nuopjovų. Visa tai panaudojame kontrastui išgauti, priešpastatydami ką tik išdygusį jauną želmenėlį arba tik prasiskleidusį pavasarinį gėlės žiedą.

Namus galima taip pat puošti:
– Velykiniu medžiu, pilnu įvairių žemės augalų ir gyvūnų, paukščių,
– lizdu, kuris simbolizuoja bendravimą ir susijungimą,
– velykiniais vainikais,
– „sodais” su paukščiukais,
– karkasinėmis kompozicijomis ir kita.

Svarbiausia nebijoti eksperimentuoti, įsileisti pavasarį į namus ir širdis.

Velykų floristinė kompozicija papuošimai

Kokios gėlės populiariausios ar madingos velykiniam stalui?

Šiemet populiariausios Velykų stalo gėlės – svogūninės. Tai pavasario šaukliai: snieguolės, krokai, narcizai tulpės, hiacintai, žydrės. Iš anksto sudaigintos ir samanų pataluose sutupdytos, jos puikiai tiks pavasariniam dekorui. Tik stalo puošybai reikėtų vengti hiacintų, nes ne visi toleruoja jų kvapą.

Madingi ryškūs žiedai: geltoni, mėlyni, rožiniai, balti ir daug žalumos, pražydintos vyšnių ir slyvų šakelės, blindės, berželiai. Stalo dekorą labai pagyvins iš samanų padaryti kiškučiai.

Tulpės vazoje

 

 

Kaip užsiauginti vazonėlyje vešlią žolytę, kuri galėtų būti margučių patalėlis arba graži stalo puošmena?

Velykų žolė sodinama likus trims savaitėms iki Šventų Velykų. Sėjama labai tankiai į žemę, sinteponą ar vatą. Žemė nuolat drėkinama. Kol sudygsta, reikia laikyti šiltoje vietoje, o sudygus – ant šviesios palangės.

Galima sodinti tiesiai į gražų indą, kokoso kevalą ar tuščius kiaušinių lukštus. Lukštams galima išpaišyti linksmus veidelius, o iš žolės sukurti įvairias šukuosenas. Puikias velykines dekoracijas galima sukurti ir iš sudaigintų pipirnės, kviečių, avižų daigų. Pipirnės sudygsta per 2-3 dienas, tad tikrai dar spėsite jomis papuošti šventinį stalą.

Velykų floristinė kompozicija papuošimai, hiacintas

Share Button
0   Komentarai

Rašyti komentarą