Kaip išsirinkti šeimos fotosesijos vietą ir temą?

Augindami vaikus, kasdien patiriame tiek malonių emocijų, nuostabių akimirkų kartu, tad kodėl jų neįamžinus nuotraukose? Vieni tai patiki draugams, kiti – fotografams, tačiau daugumai kyla klausimas – kaip išsirinkti fotosesijos vietą, kad nuotraukos nebūtų banalios,  kad nereikėtų specialiai pozuoti, o fotosesija praeitų kaip smagus nuotykis visai šeimai?

Šeimos fotosesija

Svarbiausia šeimos fotosesijai pasirinkti tinkamą laiką. Prisitaikykite prie vaikų dienos režimo: geriausia fotografuoti, kai vaikas išsimiegojęs, pavalgęs, linksmas (tam labiausiai tiktų pirma dienos pusė). Jei mažiausias šeimos narys dar kūdikis, atkreipkite dėmesį, kada jis ramiausias: sotus, pailsėjęs, nevargina pilvuko diegliai.. Skirkite fotosesijai daugiau laiko, kad nereikėtų skubėti ir skubinti mažųjų, tada būsite atsipalaidavę, linksmi, nuo ko priklausys ir rezultatas nuotraukose.

Šeimos fotosesija

Rinkdamiesi vietą fotosesijai, tėvai dažnai suka galvas, kur būtų galima rasti nupjautą žolę, sutvarkytą aplinką… Tai visiškai nebūtina! Daug gražesnės, originalesnės nuotraukos gaunasi natūralioje aplinkoje, kuri paprastai sufleruoja ir temą, veiklą, kuo būtų galima užsiimi fotosesijos metu, kad fotografavimasis neprailgtų.

Šeimos fotosesija

Galima fotografuotis miške, kur visi drauge ieškotumėte grybų, rinktumėte kankorėžius, giles, bėgiotumėte miško takeliais, prisėstumėt pailsėti ant kelmo ar nuvirtusio medžio, prigultumėte ant minkštučio, žalio samanų patalo, uostytumėte medumi kvepiančius viržius ar skanautumėte šalia augančias mėlynes ar bruknes..

Šeimos fotosesija
 Šeimos fotosesija  

Šiltą vasaros dieną smagu visiems drauge taškytis upėje, prisėsti ant akmens vandenyje, smėlyje pagaliuku rašyti vardus ar mėtyti akmenukus į vandenį, o gal visiems draugiškai žvejoti? O gal norėtumėte keliauti piknikauti į smilgų pievą, drauge ten valgyti riestainius, užsigeriant arbata, skaityti pasakų knygą ir gaudyti drugelius?

Šeimos fotosesija Šeimos fotosesija

O gal pas senelius į šiltnamį laistyti pomidorų, į daržą skinti braškių ar į kopūstų lauką, paieškoti būsimo brolio ar sesutės? Pavasarį gražu žydinčiame obelų sode, vasaros pabaigoje fotosesiją galima planuoti ir javų lauke ar tarp šiaudų rulonų..

Šeimos fotosesija Šeimos fotosesija

Fotosesijos temą galima sieti ir su tėvų ar vaikų hobiais, darbu.. Gal galima tėčiui su sūnumi sukalti inkilėlį, mamai su dukryte drauge iškepti pyragą, o gal leisti vaikams įsijausti į suaugusių vaidmenį?

Šeimos fotosesija Šeimos fotosesija Šeimos fotosesija

Mėgstate gyvūnus? Į fotosesiją galima pasiimti ir savo augintinius ar nuvažiuoti į žirgyną, zoologijos sodą, lesinti antis ir t.t.

Šeimos fotosesija Šeimos fotosesija

O ką daryti jei suplanuotą fotosesijos dieną lyja lietus? Autis visai šeimai ryškiaspalvius guminius batus ir bėgti taškytis po balas!

Artėja Kalėdos… Įamžinkite, kaip visi kartu puošiate eglutę, kepate imbierinius sausainius, rašote Kalėdų seneliui laišką. Kai atsiras sniego, skubėkite nusifotografuoti su rogėmis ant kalno, o kalno papėdėje  šildykitės įsisukę į šiltučius apklotus, gerdami karštą arbatą..

Vaikystė – nuostabus laikotarpis… Tėveliai, leiskite kartkartėmis ir sau grįžti į vaikystę, augindami savo mažylius, o natūralios, nesuvaidintos emocijos liks nuotraukose, ir jas galėsite patirti vėl ir vėl, vartydami šeimos nuotraukų albumą.

Šeimos fotosesija

Nuoširdžiai,

Laura, laurosfotografija.lt, FB

Share Button
0   Komentarai

Rašyti komentarą