Populiarėjanti Lietuvos simbolika arba su Vasario 16-ąja!

Ar žinojote, jog Naujuosius metus mes visuomet sutinkame minėdami Lietuvos vėliavos dieną? Dažnai užgožiamą fejerverkų tiradomis ir Naujametiniais linkėjimais. Ir tai vyksta nuo 1919 m. sausio 1–osios dienos, kai pirmą kartą Gedimino bokšte suplevėsavo mūsų trispalvė. Kaip laisvos Lietuvos ženklas.

Kaip laisvos Lietuvos ženklas ji garsiai šaukė ir kvietė visus tautiečius sausio 13-ąją į kovą. Vasario 16-ąją ji skandavo žodį LAISVĖ. Kovo 11-ąją – ja džiaugėmės vėl ir didžiavomės nuo Mėnulio ir atgal.

Ne paslaptis, kad įvykiai Ukrainoje paskatino atsigręžti į savo šalį dar labiau, suprasti mūsų didvyrių darbus, įvertini reikšmingus įvykius, labiau domėtis Lietuva. Tai sužadino patriotinius jausmus.

Išaugusi emigracija priminė, koks brangus mus palikęs žmogus, o palikęs žmogus supranta, koks stiprus jausmas būti dalimi Lietuvos. Tuos jausmus mes maitiname Lietuvos vaizdais ant atvirlaiškių, siųsdami juodos naminės duonos kvapą, dovanodami dovanas su gimtinės vaizdais, gintarais, rengdamiesi Lietuvą atpažįstamais drabužiais.

Antai mūsų numylėtinė plaukikė R. Meilutytė – jaunosios kartos pavyzdys – visa širdimi, visomis mintimis ir visais darbais gyvena po mūsų vėliavos spalvomis. Joms neabejingi tampa vis daugiau sportininkų, su savimi į varžybas pasiimančių dalelę Lietuvos

 

Jaunieji taip pat vis drąsiau renkasi vestuves su lietuviškomis tradicijomis, tautiniais kostiumais. Vilkėti tokį rūbą – ir garbė, ir atsakomybė. Norisi savaime pasitempti, pasileisti ilgus plaukus ar susipinti kasas ir lėkti klumpakojo žingsneliu per pievas su trispalvių balionų puokšte

Vasario 16-ojiIstorines reikšmingas datas mes pradedame minėti geltona-žalia-raudona ansambliu: vaikams darželiuose ir mokyklose rišamos juostelės su tautinės vėliavos spalvomis, segami į plaukus trispalviai segtukai ir sagės, darbuose vis daugiau vyrų drįsta ryšėti lietuvišką kaklaraištį, o moterys ruošia trispalves žele segėdamos trispalves sąsagas

Lietuviška atributika - aksesuaras sąsagos su trispalve vėliavaSąsagos, beje, Renesanso laikotarpiu išpopuliarėjusios labiau kaip praktiškas aksesuaras nei dailus ir originalus papuošalas, šiuo metu išgyvena tikrą atgimimą.  Laikytos išskirtinai vyrišku atributu, jos yra geidžiama dovana tiek tarp vyrų, tiek tarp moterų. Parduotuvės RasosDovanos.lt sąsagos su Lietuvos trispalve neįkyriai, originaliai ir skoningai išreiškia šiltus jausmus gimtajai šaliai. Tinkamos verslo dovanoms partneriams, kolegoms ir bendraminčiams tautiečiams.

Dovanos su trispalve vėliava mūsų išeiviams, emigrantams? Galbūt, tik labai tikėtina, kad jų namai jau pilni tautinės atributikos, apstatyti įvairiais rekvizitais su Lietuva. Bet esame tikri, jog trispalvės sąsagos – būtų išties netikėta ir originali dovana. Siunčiant ją paštu į užjūrius telieka tik prisegti dailų raštelį „Iš visos Lietuvos širdies – Tu man labai svarbus“.

Tad pasitikdami mūsų minimas Lietuvai reikšmingas datas susivienykime dar labiau, skleiskime visam pasauliui žinią apie šias tris ryškias Laisvę mylinčias spalvas. Prikelkime ir užauginkime savyje tokį patriotizmą, kokiu didžiuotųsi mūsų protėviai, gynę šalį nuo grėsmių.

Share Button
0   Komentarai

Rašyti komentarą