Žydros ir nėriniuotos Magdės Elenos krikštynos

Krikštynų dekoras - žydra spalva mergaitei

Krikštynos – viena pirmųjų švenčių, turinčių didelę ir ypatingą reikšmę kiekvienai šeimai. Mums ši šventė, krikšto data bei vieta buvo ypač reikšmingi, nes prieš 10 metų toje pačioje vietoje – Kernavėje – susituokėm ir prieš 5 metus krikštijom pirmagimį. Tad klausimų, kur krikštyti antrąjį vaikelį tikrai nekilo.

Iš pradžių krikštynas planavome kuklias, paprastas, be fotografo, žaidimų, užduočių ar didelių išlaidų, su kuo mažiau įsipareigojimų. Mergaitės krikštatėviai taip pat su 2 mažais vaikais ant rankų turėjo atvykti iš užsienio, tad, suprantama, ruošimuisi laiko ir jėgų nebuvo… Tik begalinis pomėgis ir noras surengti gražią šventę bei ta mintis, kad vaikelį krikštijam tik vieną kartą gyvenime, privertė pasistengti, savomis rankomis susikurti jaukią ir įsimintiną šventę.

Kadangi abi su dukryte krikštynų dieną turėjome būti su mano nertomis suknelėmis, visą krikštynų liniją pasirinkome „nėriniuotą“: krikšto žvakę, kurią užsakėme čia, puošė nertas sijonėlis panašus į mergaitės suknelę, stalą papuošėm nerta staltiese, tortas irgi buvo lyg su nėriniu.

Krikštynų idėjos - žaidimai, užduotėlės, dovanėlės, puošimas

Krikšto žvakė - su vardo užrašu bei nėriniais

Krikšto žvakė - su vardo užrašu bei nėriniais

Krikštynoms be tradicinės baltos dar pasirinkome žydrą spalvą, nes žydra spalva simbolizuoja Marijos apsiaustą, o rožinė – Jėzaus Kristaus, tad atitinkamai tokiomis spalvomis turėtų būti dekoruojami mergaičių ir berniukų drabužėliai. Į visą krikštynų šventę įtraukėm žydrą spalvą: padariau žydras–baltas girliandas, kurios vėjui papūtus virš mūsų šventės stalo virpėjo kaip drebulės lapeliai, į dangų paleidome žydrus ir baltus balionus, žvakę ir krikšto rūbą papuošėm žydra juostele. Šių spalvų taip pat buvo ir stalo dekoracijos: medinės M ir E raidės, tortas, saldainiai, iš tiulio pasiūti maišeliai su žydrais ir baltais saldainiukais dovanų kiekvienam šventės dalyviui.

Krikštynų dekoras - žydra, balta

Krikštynų idėjos - žaidimai, užduotėlės, dovanėlės, puošimas

Prieš ceremoniją mergaitė buvo aprengta tautiniais drabužiais, o krikšto mama ją perrengė balta suknele.

Krikštynos - rūbeliai, žaidimai, dovanėlės

Kadangi gimus mergaitei davėm sutrumpintą Magdės vardą, tad krikšto metu suteikėm Elenos, lyg ir gavosi pilnas Magdalenos vardas 😉 Krikšto žvakė buvo su užrašytais abejais vardais bei krikšto data.

Po ceremonijos prie bažnyčios pūtėm muilo burbulus, o vaikai bėgiojo paskui juos, krykštavo ir buvo taip gera ir ramu, kaip būna atlikus didelį svarbų darbą. Beje, tai geras dalykas užimti vaikus, o ir suaugusius, įduodant jiems po burbulų buteliuką. Fotografui belieka tik gaudyti gerus kadrus ir įamžinti puikias akimirkas.

Krikštynų idėjos - žaidimai, užduotėlės, dovanėlės, puošimas

Krikštynų idėjos - žaidimai, užduotėlės, dovanėlės, puošimas

Į dangų su palinkėjimais mintyse paleidome baltus ir žydrus balionus.

Šventės metu žaidėme palinkėjimų žaidimą. Kiekvienas ištraukė po kortelę, ant kurios buvo užrašytas žodis (pvz., sapnas, langas, daina, angelas, upė, laiptai, saulė, plunksna, suknelė, draugai ir pan.), ir turėjo sugalvoti po trumpą palinkėjimą Magdutei. Sulaukėme tokių gražių, nuoširdžių ir išradingų sveikinimų bei palinkėjimų! Buvo labai gera ir jautru!

Po šventės kiekvienai šeimynai padovanojom po magnetuką su linksma dukrytės nuotrauka, o krikštamotė – po baltą paukščiuką–pakabuką su užrašu „Magdės krikštas“, kuriuos per kiekvienas Kalėdas kabinsime ant eglutės, ir tai vis primins mūsų šviesią šventę.

Krikštynų idėjos - žaidimai, užduotėlės, dovanėlės, puošimas

Dovilė

Share Button
1   Komentarai

Rašyti komentarą