Patarimais apie vestuvinius kvietimus dalinasi Sugar Letters

Sugar letters - kiek kainuoja vestuvių kvietimai         Straipsnio autorė dizainerė Evelina, Sugar Letters
         (WEB, Facebook)

 

 

Esate susižadėję ir jau išsirinkote vestuvių datą bei šventės vietą? Kas toliau? Žinoma, sekantis etapas – užsisakyti vestuvinius kvietimus ar rezervuotukus (Save the Date). Nuo ko pradėti, kur ieškoti, kaip protingai išsirinkti iš daugybės kvietimų tiekėjų/dizainerių, atrodo varginantis procesas. Pamėginsiu pateikti kelis patarimus kurie, tikiuosi, palengvins kvietimų dizainerio paieškas,  pasufleruos ko klausti rašant užklausą, kad bendravimas su kvietimų dizaineriu būtų kuo efektyvesnis.

Vestuvių kvietimų idėjos, dizainas

Iš savo keliametės patirties pastebėjau, kad dauguma klientų pateikia neaiškų ir neformalų užklausimą, tikėdamasi operatyvaus atsakymo iš tiekėjo. Dažniausiai ši užklausa skamba maždaug taip: ,,Sveiki, man patiko jūsų kvietimai. Norim užsisakyti. Kokios būtų kainos?‘‘  Gavus tokią užklausą yra gana sudėtinga atsakyti. Pamėginsiu paaiškinti kodėl.

Kiekvienas individualus kvietimo užsakymas yra skirtingas, tad ir vienareikšmiškai atsakyti į klausimą ,,kiek kainuoja?‘‘ yra neįmanoma. Ne visi kvietimai turi šabloninį kainoraštį. Skirtingų rūšių popierius turi skirtingą kainą. Kainos taip pat priklauso nuo kvietimo dydžio ir formato. Jei dydis ir formatas yra nestandartinis, kaina padidėja. Taip pat kainą įtakoja ir kvietimo maketo sudėtingumas, spaudos rūšis bei papildomos detalės naudojamos kvietimo dizainui (juostelės, vaško antspaudai, nėriniai ir pan.). Tad prieš rašant dizaineriui, vertėtų jau turėti šiokią tokią savojo kvietimo viziją, koks jis bus: elektroninis, spausdintas, medžiaginis, gėlėtas, paprastas, pieštas ir t.t.  Būtų šaunu, jei turėtumėte savo viziją iliustruojančios medžiagos: atvirukų, nuotraukų arba Jums matytų ir patikusių vestuvių kvietimų. Visa ši informacija nepaprastai pravers dizaineriui, atsakančiam į Jūsų užklausą apie kvietimų kainą.

Gėlėti vestuviniai kvietimai juodi ir rožiniai gėlėti, su voku
Foto: Vestuvių vėjai

Taip pat labai svarbu prieš rašant užklausą peržiūrėti Jūsų pasirinkto dizainerio darbų galeriją ir tuomet atsakyti sau į klausimą, ar tai, ką matėte atitinka Jūsų stilių bei viziją? Jei ne, vertėtų paieškoti to, kas Jums tinka ir patinka.

Taigi, apibendrinant, jau pirmajame laiške – užklausoje, taupant savo ir dizainerio laiką, vertėtų pateikti kuo daugiau informacijos, kad dizaineris ar spaustuvininkas galėtų nustatyti apytikslią spaudos ir maketavimo darbų kainą.

Vestuvių kvietimai su paukščiais

Dar vienas labai svarbus komponentas Jūsų kvietimų kūryboje yra laikas. Kuo anksčiau užsakysite kvietimus, išgryninsite jų viziją, patvirtinsite maketą, tuo didesnė garantija, kad tikrai laiku gausite Jums patinkantį, kvietimams puikiai tinkantį kokybišką popierių. Dizaineriai paprastai bendradarbiauja su keliom patikimom spaustuvėm bei popieriaus tiekėjais. Bet tikrai ne visi turi visus įmanomus popieriaus pavyzdžius. Būtent todėl, reikia skirti laiko pageidaujamo popieriaus paieškoms bei užsakymui, kas gali užtrukti keletą dienų, o neretai ir ilgiau. Kartais, priklausomai nuo popieriaus rūšies, tenka ieškoti ir užsakyti užsienyje. Taigi, reikia neužmiršti, kad, kuriant kvietimus, nuo patvirtinto maketo iki pridavimo spaudai, procesas gali užtrukti ir 1 mėnesį (čia kalbama apie originalius individualius kvietimų maketus).

Tikiuosi, manieji pastebėjimai ir patarimai bus Jums naudingi. Nuoširdžiai visiems linkiu gražaus bendradarbiavimo su dizaineriais kuriant Jūsų svajonių vestuvių kvietimus!

miško tematiniai vestuvių kvietimai

KELETAS PATARIMŲ:

  1. Pirmajame laiške-užklausoje dizaineriui, norėdami gauti tikslesnį atsakymą apie kainas, pasistenkite pateikti kuo daugiau informacijos apie Jūsų kvietimą:
  • Kvietimo dydis/formatas.
  • Popieriaus rūšis: spalva, paprastas ar koks dekoratyvinis.
  • Kiek reikia kvietimų?
  • Ar reikia vokų?
  • Ar reikalinga atskira info kortelė?
  • Kvietimo stilius (jei galite, pateikite pavyzdžius)
  1. Kai jau išsirinkote kvietimų diziainerį/ę ir nusprendėte užsakyti kvietimus, jei yra galimybė, susitikite asmeniškai. Taip išvengsite tolimesnių klaidų ir nesusipratimų.
  1. Finalinį maketą patikrinkite kartu su 2 artimais žmonėmis, kurie patikrintų teksto gramatiką prieš atiduodant į spaustuvę. Taip tikrai apsaugosite savuosius kvietimus nuo klaidų, o savąją piniginę nuo neplanuotų išlaidų.
  1. Visada užsakykite 3-5 papildomus kvietimus. Kartais svečias atsisako dalyvauti ir vietoje jo Jūs norite pakviesti kitą svečią, bet spaustuvė ar dizaineris gali jau nebeturėti tokio paties popieriaus papildomų kvietimų spaudai.

geletas vestuvių kvietimas

Share Button
0   Komentarai

Rašyti komentarą