Pomanderiai – vestuvių ir kitų švenčių dekoras

Pomanderiai - idėja vestuvių ir kitų švenčių dekorui

Kai pirmą kartą pamačiau šitą grožybę, pirmiausia, pagalvojau, kaip lengva tai pasidaryti patiems. O paskui susidomėjau Pomander reikšme. Pasirodo, Pomander kilęs iš prancūzų kalbos nuo žodžio pomme d’ambre, kuris reiškė ambros obuolys. Auksinis ar sidabrinis obuolys buvo pripildytas muskuso, ambros, civeto kvapais, skirtais apsaugai nuo infekcijų maro metu, arba tiesiog nuo blogo kvapo. Nors išpopuliarėjęs vėlyvaisiais viduramžiais, kažkur XVII a., jo ištakos siekia Antikos laikus. Žmonės jį nešiojosi su savimi pasikabinę grandine ant kaklo ar diržo.

Pomanderiai

Dabar gi gali rasti šį „obuolį“ įvairiomis tekstūromis ir faktūromis. Ir net pagrindine jo buvusia funkcija mažai bekvepia.

Pomanderiai vestuvėms Pomanderiai vestuvėms Pomanderiai - pasidaryk pats

Tačiau floristam pomanderiai – neišsenkančio kūrybingumo šaltinis, o nuotakoms – stebuklingas nusikėlimo į praeitį jausmas. Tai puiki idėja, ieškantiems originalumo ir stilingumo, vestuvių dekorui.

Pomanders vestuvėms Pomanderiai - idėja vestuvėms

Na, o su kalėdiniu apelsinais ir gvazdikėliais kvepiančiu pomanderiu, esu tikra, kad esate pažįstami

Apelsinų ir citrinų pomanderiai - idėja Kalėdoms

Share Button
1   Komentarai

  1. Labai labai patinka, o kalėdinės apelsinais ir gvaizdikėliais papuoštas pomanderis bus padarytas draugės gimtadienyje sekantį savaitgalį, jaučiu bus nustebinta. Ingute, geros tavo įdėjos bus panaudotos ir kolegų vakarėlyje. Ačiū!

    Atsakyti

Rašyti komentarą