Vestuviniai kvietimai kaimišku (rustic) stiliumi

Šventės idėjoje svečiuojasi Sugar Letters (liet., Cukrinės raidės) įkūrėja Evelina. Žaliojoje Airijos saloje baigusi grafikos dizaino studijas ir dizaino karjerą pradėjusi reklamos srityje, atrado savo tikrąjį kelią, kuris tapo laisvalaikiu ir darbo šaltiniu vienu metu – ji kuria šventinius kvietimus jauniesiems. „Man įdomu drauge su jaunaisiais kurti pakvietimus, atspėti jų norus, pamėginti ant popieriaus atspindėti jų vizijas bei svajones, ir tokiu būdu tapti nematoma šventės dalimi“, – su dideliu įkvėpimu sako Evelina.

Smagiausia tai, jog gyvendama Airijos šalyje, ji neužmiršta savo šaknų ir išlieka neabejinga mūsų lietuviškam kaimiškam stiliui. Savo darbuose dažnai naudoja liną, kanapę, šiaudus, nėrinius, vilną ir viską, kas tik kvepia Lietuva.

Kviečiame susipažinti su jos pristatomu kaimišku (angl.,rustic) švenčių kūrimo stiliumi, kuris pastaruoju metu vis labiau ima konkuruoti su romatiškuoju bei klasikiniu stiliumi ir Lietuvoje.

Kvietimas vestuvėms - Rustic stiliaus

Kaimiškos (rustic) stiliaus vestuvės

Kas tai yra natūralios, kaimiškos vestuvės? Ar tai nauja mada? Šis šventės stilius patraukė mano dėmesį, o labiau pasigilinus į šio stiliaus detales, sukėlė mielą, jaukų sentimentalumo jausmą…

Natūralių, kaimiškų (ne blogąja šio žodzio prasme) vestuvių stilistikos grožis yra jo universalume ir kūrybiškume. Ši stilistika leidžia visiems svečiams sudalyvauti šventinės aplinkos kūrime. Vyksta bendra kūryba nuostabioje gamtos aplinkoje, kaimiškoje atmosferoje. Šios kūrybos metu kiekvienas palieka dalelę savęs, ir tokiu neįprastu būdu sukuriama neįkainuojama, originali šventės aplinka, atitolusi nuo tradicinės įprastinės vestuvių mados.

,,Rustic’’ vestuvių stilistika šiuo metu yra viena populiariausių dekoro tendencijų bei krypčių. Čia vyrauja natūralios organinės tekstūros (pvz., žievės, medžiai, šiaudai), įvairūs raštai bei ornamentika ir kitos smulkios, mielos, jaukios puošybos detalės, kurios yra neatskiriama ,,rustic’’ stiliaus visumos dalis. Ši šventinio dekoro tema tinka tiems, kas nemėgsta pompastikos, kam patinka paprastas, kaimiškas, natūralus stilius arba kas negali skirti daug lėšų vestuvių aplinkos dekoravimui. Tuomet pats laikas mesti iššūkį ir, pasitelkus savo bei svečių kūrybiškumą, sukurti asmenišką, originalią ir jaukią šventę. Tereikia atverti vaizduotę, išlaisvinti sumanumą ir norą kurti.

Kokios detalės apibrėžia kaimiško stiliaus vestuves? Tai nėriniai, linai, kanapės, paprastos ašutinės virvės, jaukūs pledai, vilna, lino pluoštas, tušti močiutės stiklainiai, samanos, laukų ir pievų gėlės, namie kepti pyragai bei sausainiai…

Kvietimas vestuvėms - Rustic stiliaus

Spalvos? Šio stiliaus spalvų paletė gali varijuoti nuo pilkšvų rožinių, persikų, grietinės, žirnių sriubos iki dramblio kaulo, aukso, šviesiai geltonos  ar arbūzinės spalvos.

Kvietimas vestuvėms - Rustic stiliaus

Labai lengva derinti kvietimus prie šios temos, ypač  jei vestuvės rengiamos bet kurios šalies kaime. Tiems, kas neabejingas linams, siūlau vieną iš savo Sugar Letters sukurtos kvietimų kolekcijos – lininį kvietimą.

Kvietimas vestuvėms - Rustic stiliaus

Šis kvietimas nepaprastai gerai atsispindi ,,rustic‘‘ šventės temą. Prie lino dera bet kuri gamtos spalva, o pati pakvietimo forma nuteikia jaukiai ir šiltai. Norintiems šiek tiek prabangos, ant lininio pakvietimo gali būti spaudžiami jaunųjų vardai aukso spalva, kuri bendros „rustic” stilistikos tikrai nesugadins. Pakvietimas šone užrišamas virvele, o popieriaus kraštas iškerpamas lietuviškos ornamentikos leitmotyvu.

Kvietimas vestuvėms - Rustic stiliaus

Tad nebijokite pasitelkti kūrybiškumą, jo dėka jūsų vestuvės taps viena iš įsimintiniausių gyvenimo akimirkų, net ir turint nedidelį šventės biudžetą. Juk šventę bei jos atmosferą kuria visų pirma žmonės, o ne pinigai… Sėkmės jums, jaunieji.

Nuoširdžiai ir šiltai,

Evelina

Sugar Letters  sugarletters@gmail.com

Share Button
3   Komentarai

  1. Grazios idejos. Isties, galima graziai ir jaukiai pasipuosti svente, jei tik „ijungsi” kurybiskuma ir fantazija. 🙂 🙂 Sekmes Evelinai kuriant cukrinius laiskus 🙂

    Atsakyti
  2. Nuostabus kvietimai spindintys savo unikalumu. Matosi kiek i kiekviena ideta meiles ir kruopstumo.Tikrai geros idejos ir labai originalios. Evelina, linkiu didziulio pasisekimo tavo gyvenime ir neissenkanciu unikaliu ideju.

    Atsakyti

Rašyti komentarą