Dovanėlės krikšto tėveliams

Jeigu ieškote originalių ir šiltų dovanėlių krikšto tėveliams, manau, pirmiausia reikėtų prisiminti krikšto tėvelių pareigas. Ar žinojote, kad krikšto tėvo statusas yra kilęs iš būtinybės laiduoti už krikštijamą žmogų, jog jis bus tikintis ir laikysis krikščionybės. Vėliau buvo galima turėti keletą krikšto tėvų, paprastai vyrą ir moterį, dar geriau, jei jie iš skirtingų šeimų, nes tokiu būdu vaikas turėtų net dvi globojančias šeimas.

Pagrindinė Krikšto tėvelių pareiga – mokyti vaikučius doros ir vesti tikėjimo keliu. Todėl galima padovanoti vaikišką bibliją, vaikiškų maldelių knygutę, kad svečiuojantis pas krikšto tėvelius kartu turėtų, ką paskaityti, pavartyti. O galbūt patarimų knygą, kaip užauginti sąžiningą ir teisingą pilietį, tokiu būdu parodant reikšmingą krikšto tėvelių indėlį, dalyvaujant vaikučio auklėjime. Taip pat galima dovanoti mielus ir sentimentalius daiktus: rėmelį, rakto pakabuką, puodelį su vaikučio nuotraukomis, rankų darbo užrašų knygutes, kuriose krikšto tėveliai pildytų vaikučio įsimintinas akimirkas, leidžiant laiką kartu, ar fiksuotų gražius ir linksmus jų vaikiškus patauškėjimus.

Jei pageidaujama dovanoti ne materialius daiktus, labai praktiška ir šiltų santykių užuomazgas formuojanti dovana – dovanų kuponai kokiai nors veiklai: ekskursija, spektaklis, zoologijos sodas, lipdymo iš molio pamoka ar kita veikla. Nieko nekainuojanti veikla – aplankyti visas, kiek įmanoma, bažnyčias. Jei ne gyvai, savo kojomis, tai visagalio interneto, google street view pagalba. Atrodo, na, kokia čia dovana, bet jei tai prašoma vaiko vardu ir tas vaikas turi daugiau atitinkamų pageidavimų (pvz., nusivesti į mišias, padėti pasiruošti pirmajai komunijai, nuvykti kartu į Vatikaną) galima viską gražiai suguldyti ant popieriaus lapo, pamaketuoti ar paskrebinti ir, laiško formatu ar įrėminus į rėmelį, padovanoti krikšto tėvams.

Yra tikėtina, kad krikšto tėveliai, reguliariai matydami namuose savo pakrikštyto vaiko prašymus, nepriekaištingai dorosis su visomis savo pareigomis. Taip, kad krikšto tėvai būtų reikalingi ne vien dėl dovanų gavimo, mūsų, kaip tėvų, pareiga – padėti užmegzti mūsų vaikelio ir jo krikšto tėvelių artimus santykius, padėti gimti jų nuoširdžiai ir tvirtai draugystei.

Share Button
0   Komentarai

Rašyti komentarą