Floristikos kursuose Šiauliuose – anšlagas

Savaitgalį Šiauliuose rengti žymios floristės I. Borkovskos kursai susilaukė pasisekimo 2020 m. Vasario 21-22 dienomis, viešbučio „Šiauliai” konferencijų salėje „Žemaitis”  vyko floristikos pagrindų mokymai.
Iš Vilniaus atvykusi žymi floristikos mokytoja Inesa Borkovska dalinosi savo ilgamete floristės patirtimi. Mokymų sistemą sudarė pati I. Borkovska. Programą parengė taip, kad ji sudomintų ne tik pradedančiuosius, bet ir turinčius jau patirties floristikos srityje. Išmokti kurti puokščių iš gyvų  gėlių atvyko net 26 veiklios moterys. Pirmoji diena buvo skirta floristikos pagrindams. Dalyvės mokėsi kurti puokštes naudojant spiralinę techniką. Antrąją dieną buvo mokomasi kurti šiuo metu ypač populiarias dirbtinų augalų namų dekorus. Visų mokymo metu buvo lavinami įgūdžiai, skatinamas kūrybiškumas bei atskleistos sėkmingos puokščių bei kompozicijų kūrybos paslaptys.
Paklausta ar yra nustebusi tokio didelio susidomėjimo Šiaulių mieste, Inesa atsakė – „Nors floristikos menas tikrai populiarus pasaulyje, Lietuvoje šią meno kryptį žmonės atranda tik dabar. Turime labai talentingų floristų, tačiau dauguma jų gyvena uždaruose socialiniuose burbuluose – kuria ir savo darbus pristato tik labai mažam žmonių ratui”. Pasak Floristės Inesos, jai pačiai malonu, kad į floristiką įsitraukia vis daugiau žmonių. Jie nebijo asmeniškai paskambinti, parašyti ir paklausti daugiau apie tai, prašo patarimu kaip tapti profesionaliu floristu.
Labai džiugu, kad būtent šie mokymai  sulauke tokio  susidomėjimo, ne paslaptis kad visi norintis net netilpo i pirma sesija. Ta proga Šių kursų pakartojimas minėtame viešbutyje „Šiauliai” vyks jau po mėnesio – kovo 20-21 dienomis. Kadangi ir vietos šiai datas išpirktos, floristikos kursai taip pat rengiami ir kituose Lietuvos miestuose – Kaune bei Klaipėdoje. Kadangi vietų skaičius ribotas, norintiesiems primenama nedelsti, o iš anksto planuoti laiką. Floristės rengti kursai ne veltui susilaukė ne menko floristikos gerbėjų dėmesio. I. Borkovska jau ilgą laiką tobulina įgūdžius bei kaupia žinias floristikos srityje, o pedagogo kvalifikacija padeda jai profesionaliai kurti mokymo programa, bei vesti pamokas.
Metų metus jautusi didžiulę aistrą gėlėms, ji įkūrė ir savo vardo  gėlių salono tinklą. Šį verslą Inesa sėkmingai valdo jau virs  dešimt metu. Inesa labai atvirai dalijasi savo istorija, žiniomis ir patirtimi su kitomis moterimis bei įkvepia jas nebijoti ir ryžtis įgyvendinti savo svajonę – floristiką. Norėdama savo entuziazmu pasidalinti su kitais bei išmokyti gėlių meno, Inesa pradėjo rengti floristikos stovyklas. Tai kitokio formato susitikimai nei kursai, norintis pasinerti i floristikos pasauli gauna ne tik praktinių  floristikos žinių, bet profesionalios pagalbos ir patarimu ir iš kitu sričių specialistu (marketingo, komunikacijos, fotografijos ir kitu)

Share Button
0   Komentarai

Rašyti komentarą