Kokia prasminga man Mamos diena

Puokste mamai (2) web

Kol pati neturėjau vaikų, Mamos diena tebuvo paprasta metų diena, analogiška Moters dienai. Savo mamytę sveikindavau gėlių puokštele, kurią pirkti bėgdavau iš pačio ryto, paprašius tėvelio pinigų. Tikriausiai tuo metu mama, dar jaukiai gulėdama savo pataluose, tyliai kikendavo, kad vaikai jau krebžda ir rakina duris. Tačiau dabar, sulig kiekvienu pirmuoju gegužės sekmadieniu, aš išgyvenu buvimo Mama prasmę. Aš švenčiu Mamos dieną dvigubai – pagerbiu ir esu pagerbiama.

Išaušus tam gražiam pavasario rytui, ir nesvarbu, ar lange žaižaruoja saulė, ar ant palangių triukšmauja lietus, aš pajaučiu pilnatvę, kai į lovą suguža mažutės pėdutės. Tuomet prasideda mylavimosi ceremonija, nes pagaliau niekur nereikia skubėti. Nes ši diena – Tavo diena. Tačiau nejučia imi planuoti mamos dienos programą. Taip taip, net ir tą dieną suveikia, kaip mano draugė sako, kažkuri moterystės chromosoma, kuri verčia moterų smegenis viską planuoti ir susidėlioti veiksmų seką papunkčiui. Ar ne, mielosios?

Taigi Mamos diena – tai diena, kurią juosia nepaaiškinama aura: kai jautiesi ypatinga PATI ir žodžiu nenusakomai dėkinga SAVO mamai.  Nes auginti vaikus – tai atiduoti ir paaukoti VISĄ save. Mama migdė vaikus pati nesudėjus nė bluosto, ji džiaugėsi tavo pirmuoju žingsniu, pirmuoju mintinai pasakytu eilėraščiu. Pergyveno kartu visas ligas, gniaužė suspaustus kumščius, gal net stipriau už patį save (!), kai laikei brandos egzaminus. Meldėsi, kai gimdei…

Ir galbūt mes, dažnai būdami uždari, bijodami parodyti savo jausmus, niekada negirdėjom Mamos tylių maldų, neregėjom jos ašarų, raudų, bet esu tikra – jos myli mus labiau nei mes patys save. Aš dėkinga tau, Mama, kad turiu Tave, kad gyvenu tavo pasauly ir kaip pasaulis sukiesi aplink mane.

Ačiū Tau… kad kantriai išlaukei dienos, kai Mamos diena man tapo pačia prasmingiausia švente.

Sveikinu visas, Jūs mielosios, su Mamytės diena – būkit palaimintos. Būkit apsuptos vaikų.

**********************************************************

Šiais metais neturėjau galimybės nuvažiuoti pas mamą, todėl nusprendžiau išsiųsti jai siuntinuką. Ilgai galvojau, kas tai turėtų būti… kažkas šilto ir mielo, kažkas asmeniško ir jaukaus… Todėl nusprendžiau Iškepti savo skaniausių sausainių su šokolado gabalėliais ir spanguolėmis, prie jų pridėti braškėmis kvepiančių grožio priemonių ir, žinoma, patį svarbiausią Mamos dienos akcentą – pavasarinių gėlių puokštę su abrikosų žiedais… Širdingai dėkinga Artišokui už šį nepakartojamą ir nuostabų meno kūrinį, kuriame tilpo visa kvapų oazė…

Share Button
2   Komentarai

Rašyti komentarą