Kovo 11-oji: kaip susikurti šventinę nuotaiką?

Su kuo Jums asocijuojasi laisvė? Galbūt laisvę pajuntame jau tuomet, kai pradedame gyventi atskirai nuo tėvų, kai savarankiškai žingsniuojame per gyvenimą. Kai kotletukai ir kompotukai tampa jau mūsų pačių reikalas. Ar kai dėl blogo elgesio reikia išmokti pabarti patį save. Iš esmės suprantame, kad bet kokiose situacijose laisvė yra siekiamybė. Tačiau visais atvejais tai yra ir atsakomybė. Taip pat ir Lietuvos laisvė nėra tas trofėjus, kurį galima saugiai pasidėti į lentyną. Tai ne tik džiaugsmas, bet ir mūsų visų savimonės bei atsakomybės ugdymas.

Paminėti Nepriklausomybės atkūrimo dieną galima įvairiais būdais. Visų pirma, šventę pradėkime iškeldami trispalvę. Ir ne dėl to, kad tai daryti būtina. O dėl to, kad plevenančios vėliavos atrodo žavingai ir sukuria nepaprastą nuotaiką. Tegul kartu su trispalve plazda meilė ir tikėjimas savo šalimi!

Kalbant apie Lietuvą, visuomet norisi paminėti krepšinį. (Net žodį ,,krepšinis‘‘ norisi rašyti didžiąja raide). Sutikite, meilė šiam sportui nėra tik dėl azartiško, įtraukiančio žaidimo. Visų svarbiausia, jog šis sportas ir bendro tikslo siekimas mus vienija. O mūsų vienybė ir yra didžiausia pergalė. Lietuviška atributika pasipuošusi sirgalių minia atrodo lyg vienas kumštis. Tad kodėl gi nepasidabinus lietuviška atributika ir Kovo 11-ąją? Žinoma, akcentai gali būti kiek santūresni, pavyzdžiui: įsegtos į švarko atlapus trispalvės, drabužiuose dominuojančios Lietuvos vėliavos spalvos, tautinės juostos ar pan.

RETRO-MEN.LT stilingos vyriškos peteliškės ir aksesuarai. Daugiau idėjų rasite parduotuvėje

Tautiniais motyvais peteliškė, varlytė

Peteliškės, varlytės - Lietuviškų dovanų, lauktuvių idėjos

Turėkite omeny, jog lietuviai emigrantai tikrai nepamiršta šios šventės. Jeigu turite užsienyje gyvenančių artimųjų ar draugų, nepamirškite ir Jų šią dieną. Nustebinkite juos ir neleiskite pasijausti vienišiems. Galite padaryti siurprizą ir nusiųsti asociacijų su Lietuva turinčią dovaną. Lietuviška simbolika suvirpins širdį ir padės pasijusti arčiau namų.  Pateikiame keletą dovanų idėjų:

Lietuviškų dovanų, lauktuvių idėjos

GRANTUS SOUVENIRS: lietuviški suvenyrai. Daugiau dovanų idėjų rasite jų puslapyje

Padėkliukai - Lietuviškų dovanų, lauktuvių idėjos Parkeris, tušinukas - Lietuviškų dovanų, lauktuvių idėjos

LTASTE – lietuviško skonio, estetikos ir istorijos derinys. Kvepalai – Lietuvos kvapas ir sojų vaško žvakė. Daugiau dovanų idėjų rasite LTASTE puslapyje.

Lietuvos kvapas - dovanų, lauktuvių idėjos

Nepraleiskite progos įprasminti savo laisvadienį ir nuspalvinti jį pakilia nuotaika. Tai padaryti galite sudalyvaudami šventinėje eisenoje ar koncerte, kurių šią dieną tikrai bus užtektinai. Juk būtų puiku Kovo 11-ąją visiems kartu sugiedoti Tautišką giesmę, ar ne?

O pabaigai, pamąstymui: įsivaizduokite, kad turite pianiną, tačiau juo negrojate. Ar tokiu atveju neprarastų jis savo esmės? Kone į kiekvieną dalyką, norėdami kad jis atsiskleistų, patys turime įnešti prasmę. Prisidėkime prie to, kad mūsų šalies Laisvė skleistųsi ryškiausiomis spalvomis. Auginkime savo šalį, visų pirma augindami save. Gražios, saulėtos šventės, Lietuva!

Tekstą parengė: Aurelija Bukauskaitė

Share Button
0   Komentarai

Rašyti komentarą