Rankų darbo Kalėdų eglutės dekoracijos

Italijoje priimta (pagal liaudies tradicijas), kad eglė namuose yra puošiama gruodžio 8 dieną. Tad Italijoje gyvenanti Renata iš Išbandyti receptai taip pat puoš eglutę šią dieną. Šiais metais jos pasirinkimas – natūralios ir santūrios dekoracijas, be jokios pompastikos ir blizgučių. O kad šventė būtų kuo ypatingesnė, jaukesnė ir gražesnė, rankų darbo dekoracijos šiais metais yra tiesiog MUST. 

Kalėdinės dekoracijos

Tokioms eglutės dekoracijoms reikės kukurūzų krakmolo, geriamosios sodos ir vandens. Jas pasigaminti yra paprasta ir smagu. O jei turite vaikų, toks ritualas gali tapti tradicija ar papildoma švente. Juk būti kartu ir kurti yra nuostabu. Tai tarsi žaidimas, reikia tik daug meilės ir šiek tiek kantrybės.

Renata žaisliukus paliko natūralius – baltos spalvos. Tiesa, ornamentus, kuriuos reikia įspausti prieš dedant į orkaitę, šiek tiek paryškino sidabriniu šešėliu. O Jūs savo kūrinius galite dažyti ir marginti taip, kaip tik trokšta širdis (guašu ar akriliniais dažais). Juos patartina nulakuoti, jei norite išsaugoti daugybę metų (kažkur renata skaitė, kad viena moteris panašius kūrinius saugo jau net 20 metų).

Jei turite mažų vaikų, galbūt Jums bus aktualu tokioje tešloje įamžinti mažylių rankytes ar pėdutes. Tokius žaisliukus galite išsaugoti prisiminimui. Gaminti kasmet ir po to lyginti. Kabinti ne tik ant eglutės, bet pasidaryti šeimos medį. Dovanoti Kalėdų proga seneliams, dėdėms ir tetoms.

Rankų darbo Kalėdų eglutės dekoracijos

Kiek? Maždaug 25-30 vidutinio dydžio žaisliukų (kaip Kalėdiniai meduoliai)
Trukmė: apie 40 min. gaminti ir apie 1 val. džiovinti orkaitėje
Ingredientai:
1 stiklinė (240 ml) geriamosios sodos,
pusė stiklinės (120 ml) kukurūzų krakmolo,
3/4 stiklinės (180 ml) vandens.

Geriamąją sodą ir krakmolą suberkite į puodą, supilkite vandenį, pastatykite ant viryklės, užvirinkite ir nuolat maišydami virkite, kol tešla sutirštės (kol ranka bus sunku pamaišyti). Nuimkite nuo ugnies ir atvėsinkite. Puodą laikykite uždengtą, kad tešlos paviršius neapdžiūtų.
Tada iškočiokite iki maždaug 5 mm storio. Išpjaukite norimos formos dekoracijas. Naudokite sausainių formeles, stiklines, kamštelius ar kt. Geriausia iškočioti ir pjaustyti tiesiai ant kepimo popieriaus lapo, kad vėliau formos neišsikraipytų.
Jei pageidaujate, ant tešlos įspauskite kokius nors ornamentus.
Skylutes žaisliukams pakabinti labai patogu išpjauti plastikiniu geriamuoju šiaudeliu. Po kiekvieno panaudojimo, šiaudelyje likusį tešlos gabaliuką reikia išpūsti (vaikai dievina šią dalį).
Orkaitę įkaitinkite iki 80 °C (175 F) temperatūros. Žaisliukus orkaitėje džiovinkite maždaug valandą laiko. Po 30 minučių rekomenduojama apversti.
Galite nudažyti guašu ar akriliniais dažais ir nulakuoti, kad ilgiau laikytųsi.
Užriškite kaspinėlius ir kabinkite ant eglutės.

Share Button
0   Komentarai

Rašyti komentarą