Sausainiai su Earl Grey arbata

Sausainiai - dovanos idėja
Tikrai nei vienas neliks abejingas tokiai dovanėlei bet kokios šventės proga: Kalėdų, Velykų, Mamos dienos… Visi liks sužavėti jos originalumu, ypatingai tie, kurie „visko jau turi”, ir jokia dovana jų nebestebina.
Sausainiai - originali dovana
 
Receptas pagal Dorie Greenspan “Paris Sweets”
Dekoravimo idėja iš teaspoon.com
 

115 g sviesto, kambario temperatūros
1/3 stiklinės* cukraus pudros
1 kiaušinio trynys
1 stiklinė miltų
2 šaukštai Earl Grey arbatžolių
1 šaukštelis vanilės esencijos
Žiupsnelis druskos

*1 stiklinė = 236 ml

Į vidutinio dydžio dubenį persijoti cukraus pudrą.

Virtuviniame kombaine sukti miltus, druską ir arbatžoles kol arbatžolės smulkiai susimals.

Elektriniu mikseriu išsukti sviestą iki vientisos masės. Suberti persijotą cukraus pudrą ir toliau sukti, kol masė taps vientisa. Įmaišyti kiaušinio trynį ir vanilę. Mikserio greitį sumažinti iki minimumo. Pamažu berti miltų mišinį. Sukti tik tol, kol tešloje nebeliks sausų miltų.Tešlą išversti ant sauso paviršiaus, rankomis suspausti į rutulį, lengvai suploti į gana storą diską, įsukti į maistinę plėvelę ir įdėti į šaldytuvą mažiausiai pusvalandžiui.

Orkaitę įkaitinti iki 175oC.

Plačią kepimo skardą iškloti sviestiniu popieriumi arba silikonine Silpat plėvele.

Atšalusią tešlą iškočioti tarp dviejų sviestinio popieriaus lakštų į maždaug 3 – 4 mm storio stačiakampį. Supjaustyti į 3 X 5 cm stačiakampius sausainius, nupjauti kiekvieno sausainio viršutinius kampus, kad forma taptų panaši į arbatos maišelio. Apvaliu konditeriniu antgaliu išspausti skylutę siūlui. Sausainius dėti ant paruoštos kepimo skardos, tarp jų paliekant poros centimetrų tarpus. Kepti kol krašteliai lengvai paruduos, maždaug 10 – 12 minučių. Įštraukus iš orkaitės sausainiams leisti porą minučių atvėsti skardoje, po to perkelti ant grotelių ir palikti, kad pilnai atvėstų.

Į atvėsusius sausainius įverti siūlą su prikabintu popierėliu (kad atrodytų kaip arbatos maišelis). Kiekvieną sausainį iki pusės panardinti į ištirpintą šokoladą, dėti ant skardos ir kišti į šaldytuvą, kol šokoladas sukietės.

Originali dovana Mamos dienai ar Kalėdoms Originali dovana Mamos dienai ar Kalėdoms Originali dovana Mamos dienai ar Kalėdoms Originali dovana Mamos dienai ar Kalėdoms

Aušra 
Vaikai ir vanilė

Share Button
0   Komentarai

Rašyti komentarą