Valentino dienos dovanų idėjos arba kaip išvengti dažniausiai daromų klaidų

Ar jau apsisprendėte, ką dovanoti savo vyrui ar moteriai Valentino dienos proga? Jeigu dar ne, štai keletas gairių, kaip pranokti antrosios pusės lūkesčius. Ir, svarbiausia, išvengti taip dažnai daromų klaidų.

Norit pykit, norit prieštaraukit, bet taip jau surėdyta gamtos, jog mes visi esame savanaudžiai. Pirmiausia Gelbėjam save… pirmiausia Galvojam apie save… bei pirmiausia Rūpinamės savo interesais. Dažnai taip nutinka nesąmoningai, tikrai nieko blogo nelinkint kitiems. Ypatingai perkant dovanas. Taip, tikrai taip. Bijau toli nukrypti nuo temos, nes galėčiau apie tai daug parašyti, bet kadangi tikriausiai niekas neturi laiko ilgiems rašiniams ir nesiekiu trikdyti jūsų dėmesio savo subjektyvia nuomone, apsiribosiu konkrečiais patarimais bei idėjomis Valentino dienos proga. Gal prieš skaitant šiltos arbatos puodelio?

Valentino dienos dovanos idėjos

Ką paprastai dovanoja merginos/moterys savo vyrams Valentino dieną (ir ne tik)? Na, tikriausiai tai, pirmiausia, priklauso nuo amžiaus tarpsnio ir patirties santykiuose bagažo. Bet visus šiuos amžiaus tarpsnius sieja vienas dalykas – egoizmas. Mes dovanojame tai, ką pačios norėtume gauti iš savo mylimojo. Ar tiesa, jog jaunystėje mokyklos laikais per Valentino dieną rašydavote laiškelius, kūrėte eilėraščius? Vėliau rimtos draugystės laiku dovanodavote šokoladus, širdelės formos sausainius, vakarienes žvakių šviesoje? Darydavote masažus ir surengdavote romantiškus vakarus? Gal dar kokio moteriškai mielo/graudaus filmo peržiūrą? Šokių kursai arba knyga, kurią pati norėtumėt, kad jis perskaitytų?

Valentino dienos dovanų idėjos

Viena tokia forumietė savo vyrui padovanojo baltus marškinius, ant kurių nupiešė labai gražų piešinį su mergina, siunčiančia oro bučinius. Tai anot jos, cituoju: „Tikrai patiko, nešioja (dažniausiai po megztiniu), praktiška, prisiminimas ilgam abiem. Ir dabar kaskart prisimenam, kai išsitraukia tuos marškinius.“ Na, pirmiausia, tai mano vyras tikriausiai irgi nešiotų PO megztiniu, o, antra, tai iš tiesų ABU kaskart prisimintume TĄ Valentino dieną, tik abu skirtingomis emocijomis: aš – laimingomis, o jis mandagiai laimingomis.

Sakote, kur čia egoizmas? Moterys (ginkdie, nespiriu tik į vienus vartus:  vyrai – taip pat) renka tokias dovanėles ir staigmenas, kurias jos pačios norėtų iš savo mylimųjų gauti. Vertina dovanos idėją ir vertę per savo prizmę, pamiršusios vertinti per vyro. Bet apie tai sąmoningai niekada nesusimąsto. O realybė tokia, kad paprastai vyrai neturi artimo ryšio su žvakėmis, balta staltiese ir lyrika, jiems ji nepatinka ir apskritai jos net nesupranta. Todėl jie taip pat iš nesąmoningų egoistiškų paskatų nei laiškų, nei eilėraščių, kurių patys niekada nenorėtų gauti, savo mylimosioms nerašo. Jie taip pat nesusimąsto, kas galėtų pamaloninti jų antrąją pusę. Ar teko kada gauti dovanų bilietą abiems į spektaklį? Man dar ne, bet žinau, kad kažkada tikrai gausiu ir net kartu eisim. Nes, jis visada pasistengs padaryti ar padovanoti tai, kas džiugintų MANO širdį – ne jo. Juk laimė kuriama kuriant laimę kitam, tiesa?

O dabar pažiūrėkime, ką dovanoja vyrai Valentino dieną? Koketišką apatinį trikotažą? Atvirus naktinukus? Prisegamas kojines? Labai tiksliai pozicionuotos dovanėlės! Tiksliai tiksliAi progai, tiksliam tikslui, ar ne? Iš tokio „plataus“ dovanų asortimento matome, jog vyrai taip pat rūpinasi savimi. Nebent jis žino, jog jo moteris apie tokį korsetą jau visus metus svajojo.

Valentino dienos staigmena
www.londonbeautyqueen.com

Ką dar dovanoja vyrai? Šokoladą, mėgiamus saldainius, vyno. Tikiu, kad ir masažus daro, ir vakarienes surengia, į kiną vedasi, prie TV kviečiasi (?). Daugiau nelabai ką sugalvoju, nes vyrai forumuose nesilanko, sudėtinga daryti išvadas globaliai.

Dar pastebima vyrų tarpe ir tokia tendecija, kai tiesiog jie ima ir konstruktyviai išsprendžia dovanos „problemą“ – elementariu klausimu „Brangioji, ko norėtum Valentino dienos proga dovanų?“ Na, o-bet-tačiau-kadangi mes tikimės sulaukti iš vyro pastangų, dėmesio – sąrašų nedarome, tiesa? O paklausti jiems paprasčiau, nes egoistiškai taupo savo laiką ir apgalvotai nusimeta atsakomybę nuo savarankiško dovanos rinkimo. Kita vertus, suprantu ir juos – sudėtinga gyventi su žmonėmis, kuriems reikia Amžinai įtikti.

Sako, kokia čia šventė ta Valentinas – Meilę reikia rodyti kiekvieną dieną. Bet kiek dienų per metus mes nustebiname savo mylimą žmogų? Kiek kartų per metus mes padarome tai, kas JAM patinka, o ne MAN ar MUMS abiems? Ar mes apskritai žinome, kas tam žmogui LABAI patiktų? Jeigu kyla abejonių, šiai Valentino dienai Jūs dar turite galimybę pasistengti, kad Jus pamiltų iš naujo… Raskite laiko viską apgalvoti, prisiminti, pašniukštinėti, apsiklausinėti per aplinkui.

Valentino dienos dovanų/siurprizų idėjos
greatweddingfinds.tumblr.com

Todėl jei tikrai norėsite nudžiuginti savo Valentiną, jūs įsiklausysite į KITO poreikius, ne savo 😉 Pasipraktikuokite – kai tik kils kokia idėja, iš karto klauskite savęs, ar jam to REIKIA, ar tai jo  AISTRA? Pavyzdžiui, sugalvosite padaryti vyrui metų kalendorių su savo ar jūsų šeimos nuotraukomis, iš karto klausiate, ar jam jo reikia? Ar jis juos kolekcionuoja, kad turėtų neapsakomai apsidžiaugti išvydęs? Arba praktikuokitės iš kitos pusės – suraskite, pirmiausia,  jo/jos hobį, aistrą, svajonę:

JAM patinka automobiliai? Kartingai? Lenktynės? Tuomet paroda, susijusi su jais, bilietas  palenktyniauti su jums kartu ar tik su vyrų kompanija kartingų trasoje, gal net bilietas į Formulės 1 lenktynes būtų jo svajonių dovana. O gal pakaktų tik domėjimosi  jo hobiu, parodyti, kiek daug visko sužinojote, išmokote slapta? Gal jis džiaugtųsi radęs su kuo pakalbėti šeimoje apie jo taip mėgiamą formulę? O įsivaizduojate, kokį įspūdį paliktumėte, jei pasitiktumėte jį grįžtantį iš darbo su lenktynių mergaitės kostiumu?

Valentino dienos dovanos idėjos
en.espnf1.com

      JAI patinka dėmesys? Koks? Jūsų? Ar visų? Jei tik jūsų, tuomet, esu tikra, jog žinote, ko jai labiausiai reikia. Apsikabinimų? Tuomet padarykite jai Meilės kuponą – „Apkabinimai visą parą“! Poilsio? Sukurkite jai poilsio oazę namuose taip, kad dėl nieko nereikėtų jai sukti galvos. Masažai, pusryčiai ir pietūs, burbulų vonia, vaikai spektaklyje, o rankose knyga. Jai patinka gaminti valgyti? Padovanokite jai maisto ruošimo kursus, degustacijas. Šokti? Pasiaukokite ir eikite kartu lankyti pamokas.

Valentino dienos dovanų/siurprizų idėjos
www.emtalks.co.uk

Galima būtų tęsti ir tęsti… bet pratęsime kitoje šio įrašo dalyje, kurioje bus pasiūlytos dar konkretesnės dovanos.

O šiam kartui man būtų be galo įdomu sužinoti jūsų idėjas, ką jūs dovanojate ar dovanosite… Jeigu idėjų kol kas neturite, parašykite komentaruose, kas jūsų antrajai pusei patinka labiausiai – pabandysime bendromis jėgomis pafantazuoti.

…Laukite tęsinio….

Inga

Share Button
1   Komentarai

  1. Labai teisingi pastebejimai 🙂
    Siemet dovanosiu savo mylimajam asmeniskai jam sukurta sauksta, su savininko vardu ir krepsininko figurele, atsipindincia jo hobi. Prie viso to planuoju paruosti jo megstama patiekala vakarienei ir jaukiai pavakaroti dviese 🙂

    Atsakyti

Rašyti komentarą