1920-ųjų retro gimtadienis

virselis

Renkantis 30-ojo gimtadienio temą, bandžiau atsižvelgti, kokio amžiaus svečiai (dėl apsirengimo suinteresuotumo) ir kiek kaštų pareikalautų pasiruošimui tiek man, tiek svečiams. Kadangi tai buvo dviejų kartų̃ vakarėlis, apsistojau ties solidžia, seksualia, elegantiška ir daug pastangų aprangos stilistikai nereikalaujančia tema – 1920-ųjų metų retro. Parengiau visiems elektroninius kvietimus su retro stiliaus raidėmis (google -> 1920’s retro fonts).

Ruošiantis šventei daug laiko praleidau internete: ieškojau, kas būdinga tam laimečiui, koks stilius, kokia muzika. Sužinojau daug įdomių dalykų apie to laiko mados perversmą, pasilinksminimus. Radau net koks maistas buvo gaminamas, kokios vaišės (google -> 1920’s food timeline), koks alkoholis (džinas su toniku) geriamas, tačiau mes apsistojome ties lietuvių mėgiamais užkandžiais, karštais patiekalais ir gėrimais. Taip pat netyčia buvau radusi 1920-ųjų metų žargonų žodyną (google-> 1920’s Slang Dictionary). Atrinkau labiausiai tinkamus ir dažniausiai vartojamus išsireiškimus ir padariau iš jų plakatą, kad svečiai galėtų labiau įsijausti į vaidmenis.

Vakaras buvo organizuojamas sodyboje, todėl renkantis sodybą stengiausi atkreipti dėmesį, kokio interjero yra pati salė, kad ji būtų bent šiek tiek artima tam laikmečiui ar atmosferai. Be abejo, pamąsčiau ir apie dekoracijas. Labai įspūdingai atrodė stalo papuošimas su perliniais karoliais nuo kalėdinės eglutės, žvakės, plunksnos. Kad salė būtų gyvesnė, nuotaiką bandžiau kelti ir su elektrine eglutės girlianda.

Visi svečiai buvo pasipuošę įspūdingai: moterys juodomis sukniomis, ilgomis pirštinaitėmis, pasidabinusios perlais ir plunksnomis plaukuose; vyrai – su kostiumais ar liemenėmis, varlytėmis ar petnešomis, su skrybėlėm.

Muzika. Be abejo, skambėjo bliuzas, džiazas, swingas. Turėjau paruošusi ir šiuolaikinės disko muzikos, kad linksmai galėtume pašėlti šokių aikštelėje.

Programa. Iš pradžių susėdus visiems prie stalo pasiūliau susipažinti, nes daugelis vieni kitų nepažinojo. Tad svečiai prisistatė vardais, nurodė ryšius su jubiliate ir tam vakarui sugalvotą savo pravardę/slapyvardį, kuris turėjo prasidėti iš tos pačios raidės kaip ir vardas. Tokiu būdu visi įsivažiavo į savo naujuosius vaidmenis, įsidrąsino ir atsipalaidavo.

Vėliau sekė protų mūšis. Nors tai netiko to laikmečio pramogoms, tačiau darbas grupelėse dar labiau visus suartino ir išjudino. Na, o kai publika įkaito, ėjome šokti Čarlstono. Buvau paruošusi vieną šokio kombinaciją pagal visagalį Youtub‘ą. Visi smagiai įsitraukė į šią avantiūrą ir prakaitavom tol, kol liko tik ištvermingiausieji.

Jubiliatė
Foto iš dparkphotography.com

Share Button
1   Komentarai

Rašyti komentarą