Dinozaurų gimtadienis (8 metai)

Dinozaurų gimtadienis
www.alannageorge.com

Kaip žinia, vaikai pereina tam tikrus laikotarpius: vienu iš jų jie tiesiog negali gyventi be mašinyčių, kitu be mažų žmogeliukų, dar trečiu – be kokių tai konstruktorių… Kuomet Paulius buvo maždaug aštuonerių, tai buvo laikotarpis, kuomet jis ypatingai domėjosi dinozaurais, todėl ir 8-ojo gimtadienio temą pasirinko būtent tokią: Dinozaurai. Na, o aš, kaip visada, puoliau organizuoti. Kad būtų smagiau, šį kartą ne tik atspausdinau gimtadienio korteles su užduotimis, bet ir nupirkau parduotuvėje rinkinį dinozauriukų (nerodžiau Pauliui iki gimtadienio), tad šventės metu vaikams iš tiesų reikėjo rasti namuose pasislėpusius 8 dinozaurus.

Aštuonių dinozaurų šventė

Vaikams įteikiama pirmoji gimtadienio kortelė.
„Labas, vaikai,
Kaip smagu jus visus matyti 8 dinozaurų šventėje! Kodėl 8 dinozaurų? Ogi todėl, kad šiuose namuose saugiose vietose yra pasislėpę 8 nedideli dinozaurai. Jeigu jums pavyktų atrasti visus 8, gimtadienio pabaigoje jūsų lauktų didelis siurprizas. Bet negalvokite, kad viskas bus taip paprasta – kiekvienas dinozauras turi paruošęs užduotį jums. Jos neįvykdžius – neįmanoma eiti toliau. Štai jums pirmoji užduotis. Atspėkite mįslę: „Du bėga, du veja, du žiūri, du klauso, šeši šimtai paskui švilpia“.

Pirmas dinozauras
Mįslės atsakymas yra arklys. Pas mus namuose, yra prikaupta nemažai arklių, tad prie vieno iš jų ir slėpėsi pirmasis dinozauras bei kita gimtadienio kortelė:

„Šaunuoliai! Radote pirmąjį dinozaurą. Galime judėti toliau. Kita mįslė: „Kas saldesnis už medų?“

Na, pasirodo, mėgstu aš šią mįslę… Kažkaip tik dabar pradėjusi dėlioti gimtadienių scenarijus pastebėjau, kad net dviejuose gimtadieniuose žaidimo kortelė buvo paslėpta po pagalve. Hmm, neoriginalu…

Antras dinozauras
Štai atradote ir antrąjį dinozaurą! Pažiūrėkime, kaip seksis susidoroti su trečia mįsle:„Keturkojis nevaikščiodamas daug žmonių maitina“. (atsakymas „Stalas“)

Trečias dinozauras
Valio! Jau trys dinozaurai surasti! O dabar, kadangi atėjote prie stalo, kviečiu padaryti pertraukėlę – užkąskite, pažaiskite, pabendraukite“.

Po pertraukėlės, vaikams paduodama dar viena mįslė: „Aklas karvelis po visą svietą išlaksto“. Oi, čia suko vaikai galveles… Neliko nieko kito, kaip jiems pasufleruoti, kad anksčiau paštą nešiodavo karveliai. Po tokio suflerio, vaikai iškarto nudūmė pro duris prie pašto dėžutės, kur iš tiesų tupėjo dinozauras.

Ketvirtas dinozauras
Penktas dinozauras pasislėpęs gan originaliai, ir jis tikrai neišlįs iš savo slėptuvės, jeigu nesužaisite žaidimo „Prikabink dinozaurui uodegą!”

Labai paprasta užduotis: ant paprasto lapo buvau nupiešusi dinozauro skeletą, tik be uodegos. Kiekvienas gimtadienio dalyvis užrištomis akimis ėjo prie lentos, ir bandė pripiešti dinozaurui uodegą. Žiūrėjom, kam seksis geriausiai. Po užduoties nugalėtojui tiesiog buvo įteiktas dinozauriukas su kita kortele.

Penktas dinozauras
Sveikinu susidorojus su praeita užduotimi, ir linkiu sėkmės kitoje! Kažkas labai smarkiai pasidarbavo… Kaip jums atrodo, ar tie žodžių kratiniai gali susidėti į kokį nors eilėraštį?

Vaikams buvo paduota eilutėmis sukarpyta populiari dainelė „Gera pas močiutę vasarą pabūti“. Iš atskirų skiautelių vaikai turėjo sudėti visą dainelę. Vėl, atlikus užduotį, buvo įteiktas dinozauras.

Šeštas dinozauras
Liko jau labai labai netoli ir jūs būsite suradę jau visus dinozaurus! Kviečiu sužaisti kartuves!”

Na, visi turbūt žinome šį žaidimą… Aš dabar jau neprisimenu, kokį žodį buvau parinkusi, bet tai buvo vieno iš dinozaurų pavadinimas. Sužaidus vaikai laimėjo septintą dinozaurą.

Septintas dinozauras
„Paskutinis dinozauras jau pasiruošęs išlįsti iš slėptuvės! Jums tereikia įminti mįslę: „Kai mėlynas juokiasi, kai pilkas verkia“

Vaikai gana lengvai atspėjo, kad tai yra dangus, o kadangi prie lubų buvo pririšti balionai, visi draugiškai ėjome jų sprogdinti ir vykdyti užduotis. Viename iš balionų ir buvo patalpinta nuoroda, kur rasti paskutinįjį – aštuntąjį – dinozaurą, kuris ir buvo atsakingas už gimtadienio lobį.

Štai ir visas scenarijus. Keliaujant metais vis atgal, jaučiasi, kad gimtadienio scenarijai paprastėja… Bet taip ir turi būti – juk gimtadienyje dalyvauja vis jaunesni vaikai!

Inga iš Paprastos mamos dienoraščio

 

O aš internete radau dar keletą pramogų šio gimtadienio tema – kartu su vaikais pasidaryti dinozaurų fosilijas iš modelino arba kavos tirščių:

fossils

Darant dinozaurų fosilijas (beje, galima ir lapų, šakelių, kaulų ir pan.) iš kavos tirščių, jums reikės:

1 puodelio panaudotų kavos tirščių
1/2 puodelio šaltos kavos
1/2 puodelio druskos
1 puodelio miltų

Viską sumaišote, suminkote. Iš karto ant sviestinio popieriaus iškočiojate blyną ir išspaudžiate formeles, nes jei darysite ne iš karto ant popieriaus, pernešant fosilijas į skardą, jums jos subyrės. Ir kepate 200 laipsnių temperatūroje apie 30 min. Iškepus palaukti, kol atvės, paskui apversti ir leisti per naktį gerai išdžiūti kitai pusei.

Dinozaurų gimtadienis
www.icanteachmychild.com

Share Button
0   Komentarai

Rašyti komentarą