Kibkit žuvelės, didelės ir mažos! (4 m.)

1tortas

Mūsų mažas vaikinukas (4 m.) – užkietėjęs žvejys. Nuo pat mažumės, kai tik vasarodavom prie kokio ežero ar jūros, jis pasiėmęs pagaliuką ar nendrės kotą, „žvejodavo“ ir sakydavo „kai užaugsiu – būsiu meškeriotojas“. Paūgėjus – tėtis pasiimdavo į tikrą žvejybą, tad su laimikiu grįžti būdavo dar linksmiau!!! Šio gimtadienio proga dovanų nuo mylimiausio pusbrolio gavo apsauginę liemenę, kad žvejyba su tėčiu jo paties padarytoje valtyje būtų saugi. Net mūsų mažylio kambario stilius – marinistinis: su laiveliais, žuvelėm, kriauklelėm.

Taigi mūsų 4-ojo gimtadienio tema išsirituliojo pagal sūnelio pomėgį – žuvys ir žuvytės…. Galbūt tai neeilinė tema, bet ją išpildyti tikrai nėra labai sunku, o kadangi gimtadienis vasarą – švęsti lauke tikrai nuostabu.

Tortą, kaip įprastai, darome patys, o šį kartą, daug prie torto gamybos (ir ypač prie dekoracijų valgymo 🙂 ) prisidėjo ir patys vaikai – iš spalvotos dražė puošė, lipdė torto-žuvytės žvynelius. Kaip padaryti tortą-žuvytę, galite pamatyti iš nuotraukų. Pelekus galite pasidaryti iš zefyriukų ir cukraus pudros, pakaitinus mikrobanginėje, tešlos, ją nudažę norima spalva maistiniais dažais. Žuvytės lūpos – 2 džiovinti persikai. Torto vidus – pagal kiekvieno norus…

Gimtadienio akcentus derinom prie temos – mėlyni kaip ežero vanduo lėkštelės ir puodeliai, pačių vaikų prie jūros rinktos ir širdžiai mielos kriauklės, pavėsinė su vaišėm buvo dekoruota balionais ir iš popieriaus iškirptomis žuvytėmis, šiaudeliai su žuvytėm… Pro juos gerti vaikams buvo labai linksma – lyg bučiuotum auksinę žuvelę, kuri pildytų tavo norus. Vaišės (šių produktų nesunkiai galima rasti bet kuriame prekybos centre) – sausainiukai žuvytės ir sliekiukai guminukai. Nes kaipgi kitaip be slieko pagausi žuvį?? Guminukus sliekiukus sudėjom į metalinį indelį, kad atrodytų taip, kaip anksčiau meškeriotojai iškasę sliekus nešdavosi skardinėje nuo silkės 🙂

4stalas

10-634x428 9-634x426 8-634x427 7tinklas_ir_zuvis-634x327 6zaidimas_gaudom_slieka-634x356 5zvejojam 3stalas 4stalas-634x432 2tortas 1tortas

Kadangi jubiliatas ir jo didelis būrys svečių (apie 25 vaikai!!!) jau paūgėję, reikėjo juos ir užimti, tad čia jau pasireiškė mūsų tėtis žvejys. Žvejybinio gimtadienio atrakcijos – žaidimai, susiję su žuvų gaudymu: vaikai mokėsi taikliai užmesti meškeres – pataikyti į lėkštelę ant žemės; kitam žaidime vaikai patys turėjo įsijausti ir būti žuvimis bei stengėsi „nugriebti“ jauką – valgomą guminuką sliekiuką. O kiek čia juoko buvo, sliekas juk juda (tėveliai judino lanką su pakabintais sliekais)!!! Teko pašokinėti, pasiraivyti, kad nugriebtum skanėstą… Vėliau žaidėm turbūt visiems gerai žinomą žaidimą „tinklas ir žuvis“, kai du dalyviai (tinklas) gaudo žuvis, pagavus žuvį tinklas didėja, kol pagaunama didžiausia ir greičiausia žuvis! Visi šventės žaidimų dalyviai neliko be prizų – tatuiruočių su linksmomis žuvytėmis.

5zvejojam

6zaidimas_gaudom_slieka

7tinklas_ir_zuvis

8

Vėliau vaikai valgė tortą …ir vėl dūko. Tiesa, užklupo trumpas vasaros lietutis (o kaipgi lietuviška vasara be jo?), tad vaikams neilgam teko slėptis į palapinę, bet ir čia jiems visiems buvo linksma, jie tarškėjo ir juokėsi… Gavosi lyg trumpas žygis vasarą.

P.s. žvejybos sezonas 2013 jau atidarytas!!! Laimikis irgi yra!

Kadangi einant į žvejybą sėkmės linkėti neleidžia prietarai, mes galim sakyti – kibkit žuvelės, didelės ir mažos!!!

9 10

Laura

Share Button
1   Komentarai

  1. Neeilinės temos vasarinis gimtadienis, skanus tortukas, smagūs žaidimai! Buvo linksma ir įdomu ir vaikams, ir mums suaugusiems! O vaikai sakė: „visada norėtų, kad žuvies patiekalai būtų tik tokie – saldūs!”

    Atsakyti

Rašyti komentarą