Princesės (4 metai)

Kuri maža mergaitė nesvajojo apie princesių puotą?.. kai gali pasijausti pati pati gražiausia, nuostabiausia ir ypatingiausia?

Mūsų mažoji labai norėjo tokios temos, ir jokie kiti pasiūlymai 4 gimtadieniui jai netiko…  Tad teko tėveliams paplušėti, kad mažosios princesės norai būtų įgyvendinti 🙂

Šventės akcentai, dekoracijos, tortas ir atrakcijos, be abejo, turėjo būti susiję su princais ir princesėm, pilimis, kt. Reikėjo užimti mažosios draugus-svečius, tad mamai pasiūlius, tėčiui pritarus, nusprendėm iš anksto padaryti kaukes, laikomas ranka, berniukams –  princų, mergaitėms – princesių veidelių, kuriuos jie turėjo nuspalvinti, kaip tik norėjo, tad dalį laiko buvo užimti 🙂 Piešimo vietą su stalu įrengėme po jos rožiniu baldakymu su siuvinėtomis karūnomis (kuris paprastai kabo virš jos lovos), ir tai buvo miela jauki vietelė mergaitėms ir berniukams pabūti dailininkais.

Suaugę ir su tėvelių pagalba vaikai taip pat piešė princus ar princeses ant sau ant galvos uždėtos popierinės lėkštutės, buvo linksma žiūrėti, kokias keverzones visi pripiešėm, bet buvo ir tikrų šedevrų. Gimtadienio kaltininkė išrinko labiausiai jai patikusius piešinius.

Kad suaugę šventės svečiai taip pat būtų užimti – jiems organizavome kelių etapų viktoriną. Komandos šį kartą nusprendė pasiskirstyti pagal lytį; klausimai, be abejo, buvo susiję su karaliais, princais, monarchų simboliais, kt… Vieni lengvesni, kiti – sunkesni; viename etape reikėjo greičio (blic turnyras), kitame – išmonės ir žinių. Pvz., lengvi klausimai – kur karaliai eina pėsti, Žalčių karalienės vardas; į ką pavirto pelenės karieta po 12 valandos?; šokoladas, pavadintas sosto paveldėtojo vardu; Lietuvos ubagų karalius; kaip vadinamas valdovas Egipte; bent du žaidimai, kur yra karalienė (kortos, šachmatai, šaškės…). Tarp sunkesnių – nurodyti 3 Karalių vardus, kokias dovanas jie atnešė kūdikėliui Jėzui; tiksli Mindaugo karūnavimo data; ką reiškia INRI; prieskonių karalius; Karaliaus Mindaugo žmonos vardas; Kas įgarsino filmo takelį “Liong King” “Liūtas Karalius”? – seras Eltonas Džonas. O pvz. ar galėtumėte be interneto pagalbos atsakyti į tokį klausimą? Jos vardas Louise Veronica Ciccone Penn Ritchie, gimusi JAV italų kilmės šeimoje, turi tris vaikus, jos turtas vertinamas 600 milijonų dolerių? Kas ji (susijusi su tema)? Na?

Gimtadienio tortą-pilį darėme namuose. Visiems jis labai patiko, nes vaikai taip pat gimtadienio metu buvo įtraukti į jo puošybą (vėliau ir valgymą 🙂 ); o ir padaryti jį nėra sunku – tereikia torto masės (aš šį kartą dariau šviesų tinginį su džiovintais vaisiais), formuoti kelis pilies aukštus, ant pilies sienų uždėti  bokštus –  susuktus vaflius (kurių galima nusipirkti parduotuvėje arba pasidaryti patiems), visą statinį aplieti/aptepti plakta grietinėle. Štai ir pilis! Atėjus torto valandai vaikai jį papuošė įvairiais pabarstukais, vėliavėlėmis; tada kilnojome princesę ir valgėm bendrą kūrinį 🙂 P.s. jei ruošiatės daryti tokį tortą – rekomenduoju daryti daugiau bokštų, nes mūsų vaikai visi jų norėjo…

Taip pat šventės dalyviai rašė palinkėjimus „jubiliatei“ ant specialių princesiškų kortelių – ko linki, kuo įsivaizduoja ją būsiant, pan. Tikimės, kad mūsų mergaitė užaugs „tiesiog“ geru bei ypatingu žmogumi!

Laura

Share Button
0   Komentarai

Rašyti komentarą