Saugus eismas (5 metai)

20121020_Kristupui 5 (56)

Nors mūsų gimtadienis atšvęstas dar rudenį, tačiau norime pasidalinti jo akimirkomis, nes taip galima švęsti bet kuriuo metų laiku.

Tai buvo penktasis mano sūnaus Kristupo gimtadienis. Penki metai – pirmasis rimtas jubiliejus, todėl norėjau, kad vaikui jis tikrai patiktų. Tuo metu Kristupas ypač domėjosi kelio ženklais, šviesoforais. Namuose turime galybę popierinių, plastikinių, medinių kelio ženklų, didžiulių šviesoforų, kurie mirksi lyg tikrieji. Kur bepasisuktum, visur kelio ženklai, o jam vis ne gana ir ne gana. Nuėjus į didžiulį prekybos centrą leisdavome jam išsirinkti tai, ko jis pats nori. Žaislų skyriuje jis neretai užtrukdavo visai neilgai ir, nieko tinkamo ten neradęs, išsirinkdavo visai ne vaikišką dovaną. Kartą, tuomet dar būdamas 4 metų, iš didžiulio prekybos centro grįžo su naujausia „Kelių eismo taisyklių“ knyga. Kitą kartą išsirinko lipduką – ženklą „Šunis vesti draudžiama“. Ir tai tik keli atvejai, o jų buvo nuolat… Prieš miegą skaitome pasakas ne apie katinėlį ar gaidelį, bet apie šviesoforą linksmą dėdę, kuris sau sėdi ant stulpo.

Prieš gimimo dieną klausėme:
– Ko nori gimtadieniui dovanų?
O jo atsakymai vėl tokie patys:
– Pėsčiųjų perėjos, šalutinio kelio ir šviesoforo.

Taigi ir gimtadienio temą pasirinkome „Saugus eismas“. Pati šventė finansiškai daug nekainavo, bet teko investuoti nemažai laiko. Tačiau tiek pačiam šventės kaltininkui, tiek vaikučiams – svečiams ji patiko, todėl visiškai negaila to pasiruošimui sugaišto laiko.

Pagrindinis gimtadienio šventės idėjų generatorius buvau aš – mama, tačiau prie įgyvendinimo labai daug prisidėjo tėtis: kuriam teko garbė kompiuteriu maketuoti girliandą, vairuotojų teises mažiesiems šventės dalyviams.

20121020_Kristupui 5 (44)

20121020_Kristupui 5 (45)

Taip pat tėtis buvo atsakingas už tai, jog mūsų svetainė pavirstų tikrų tikriausia gatve su keliais, pėsčiųjų perėjom, medžiais.

20121020_Kristupui 5 (17)

 

20121020_Kristupui 5 (47)

Aš pati paruošiau smeigtukus, kuriuos susmaigstėme į sumuštinius ir kitus gardumynus.

20121020_1_KRISTUPUI 5 (17)

20121020_Kristupui 5 (2)

20121020_Kristupui 5 (19)Kadangi norėjau, kad šventė būtų ne vien pasibėgiojimai ir pasistumdymai, todėl parengiau viktoriną su klausimais apie kelio ženklus.

Taigi, kai viskas buvo suruošta, tai vyko ir pati šventė. Susirinko 13 vaikučių su mamomis ir tėčiais. Vaikai važinėjo su mašinytėmis-paspirtukais, vaišinosi, šoko. Tuomet vyko viktorina – dideliame ekrane rodžiau įvairius ženklus, o vaikai vienas už kitą garsiau bandė išaiškinti, ką tie ženklai reiškia. Žinoma egzaminą išlaikė visi jaunieji vairuotojai ir visiems jiems buvo įteikti vairuotojų pažymėjimai. Taip pat kiekvienas mažasis šventės dalyvis gavo dovanų po atšvaitą. Tuomet visi fotografavosi, pūtė žvakes, valgė torčiuką, vėl dūko, o išsidūkę išsiskirstė.

Štai tokia toji mūsų saugaus eismo šventė!!!

Laima

Share Button
4   Komentarai

  1. Super idėja. :)) Kristupui pasisekė turėt tokius šaunius tėvelius. Pati rengiu šventės dukrai tai žinau kiek laiko ir pinigų tai kainuoja. Malačiai :)))

    Atsakyti

Rašyti komentarą